Росіяни поширюють новий фейк що стосується роботи енергосистеми України


“Львів підключають до польських підстанцій, поки Київ та Харків замерзають у темряві”, – так звучить новий фейк, який поширюють російські пропагандисти. 

Цей меседж поширюється у соціальних мережах з посиланням на анонімний паблік. в смій статті посилаються на анонімне джерело. Через це вже виникає питання довіри до матеріалу.

Приклад фейку, який поширюють у соціальній мережі


Так анонімне джерело розповідає, що нібито вирішувати проблеми споживачів електроенергії в Київі та Харкові влада не збирається.

“Нині найімовірніший варіант — відокремлення західноукраїнської енергетики від решти країни. Київ та Харків можуть просто залишити замерзати у темряві. Адже це не Західна Україна, тому доля їхніх жителів київський режим не хвилює”, – пише анонімне джерело.

І цей меседж є фейком.

Варто зазначити, що проблеми з постачанням електроенергії – це наслідки ворожих ракетних ударів та атак БПЛА по об’єктам критичної інфраструктури.

В Укренерго підкреслювали, що обмеження споживачів є необхідніми, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій. Такі заходи дають можливість енергетикам швидше відновити пошкоджені об’єкти і тримати систему збалансованою.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький 7 листопада розповів, що ситуація з електропостачання в Україні покращиться вже за тиждень. Проте за умови, що російські окупанти знову не обстрілюватимуть нашу енергетичну інфраструктуру.

Кудрицький відмітив, що найскладніша ситуація з електрикою дійсно у Київській та Харківській областях. Саме через це в цих регіонах доводиться застосовувати планові та аварійні відключення. Але енергетики працюють над тим, аби покращити ситуацію. Мови про відокремлення енергетичної системи якогось регіону не йде. 

“Треба потерпіти кілька днів для того, щоб відчутні полегшення були для споживачів, щоб графіки відключень стали більш комфортними. Думаю, що на цьому тижні ще доведеться попрацювати енергетикам, і сподіваюся, що за відсутності ракетних обстрілів ми зможемо покращити ситуацію з енергопостачанням в центральному та північному регіонах нашої країни”, – пояснив Володимир Кудрицький.

Очільник “Укренерго” наголосив, що енергетики робитимуть все можливе, щоб не допустити блекауту в Україні, проте такий сценарій можливий, оскільки росіяни постійно обстрілюють енергетичну інфраструктуру України.

І мова не йде про конкретні регіони. Під загрозою є вся енергетична система країни.

Як повідомляла “Українська енергетика”, графікові відключення електроенергії тривають в Україні з 11 жовтня 2022 року. Вони були введені відразу після масованих атак росіян на українську енергетичну інфраструктуру.

За даними уряду, внаслідок обстрілів у країні пошкоджено близько 40% об’єктів енергосистеми.

Варто зазначити, що російська пропаганда неодноразово намагалась поширювати фейки про відокремлення західної України. Крім того, вони намагаються розкрутити дезінформацію, що нібито Польща хоче окупувати частину країни. Для цього пропагандисти неодноразово використовують актуальні інфоприводи. Так, нещодавно “Сайт “Є” писав, що в мережі поширюється фейк нібито будівництво лінії електропередачі від Хмельницької атомної електростанції до польської підстанції Жешув далі Польщі право на анексію частини України.