Суд визнав винною у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) директора “общеобразовательной школы № 11 г. Изюм” (Ізюмський ліцей №11) під час тимчасової окупації в 2022 році та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк один рік із позбавленням права займати посади керівні посади у закладах освіти, а також посади в органах влади у сфері освіти та займатися освітньою, виховною діяльністю на строк 10 років. Про це стало відомо з вироку Дзержинського райсуду міста Харкова від 12 січня.
Фото Гожі: “Миротворець”
До повномасштабного російського вторгнення в Україну Гожа була директоркою Ізюмського ліцею №2. Ще раніше, за даними порталу “Youcontrol”, Гожа очолювала відділ освіти Ізюмської райдержадміністрації.
“Общеобразовательная школа №11”, яку росіяни запропонували очолити Гожі, була створена на базі Ізюмського ліцею №11. Саме ця школа разом із Куп’янським ліцеєм №1 стали першими на Харківщині, що пройшли так звану “акредитацію” за російськими стандартами і почали видавати атестати російського зразка для учнів 9-х та 11-х класів.
Фото вручення атестатів: по центру Гожа та очільник окупаційної адміністрації в Ізюмі Соколов: “Миротворець”
Фото: “Громадське радіо”
Як зазначає “Громадське радіо”, у матеріалі російської пропагандистської газети йшлося про те, що 16 серпня 2022 року відбулося вручення школярам атестатів російського зразка. Тридцятьом дітям їх передали так звана “начальниця управління освіти Ізюмського району” від держави-агресора Юлія Бабаївська та директорка 11-ї школи Любов Гожа. Нагадаємо, що Бабаївській СБУ заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч. 3, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Як згадує заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін, до повномасштабної війни Гожа демонструвала проукраїнську позицію.
Фото Гожі в судовому засіданні: “Mediaport”
З вироку суду стало відомо, що Гожа в середині липня 2022 року добровільно очолила Ізюмську школу № 11 для впровадження стандартів освіти держави-агресора. Вона брала участь у нарадах, що проводило керівництво окупаційної адміністрації, проводила співбесіди та залучала на роботу учителів та технічний персонал, яким у подальшому платили зарплату російськими рублями. Навчання мало відбуватись російською мовою, за підручниками, виданими за стандартами рф.
Крім того, Гожа у період з 14 по 31 липня 2022 року виїжджала до російської федерації для проходження так званої “перепідготовки” за стандартами освіти російської федерації. 1 вересня 2022 року в Ізюмській школі №11 було заплановане свято, на якому передбачалася демонстрація відеопривітання міністра освіти рф.
Гожа визнала свою провину у суді, щиро розкаялася та підтвердила, що добровільно стала “директоркою” в окупації.
Гожу затримали 15 березня 2023 року і з того моменту рахується строк відбування покарання.
Детальніше про роботу освітян в часи окупації Харківщини можна прочитати в розслідуванні ХАЦ.
#хац_контроль