Суд визнав винним керівника ТОВ “Восток-КМК” у Куп’янському районі у колабораційній діяльності (ч. 4 ст.111-1 КК України) та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 170 000 гривень, з позбавленням права займати посади в органах влади на строк 11 років, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку Орджонікідзевського райсуду Харкова від 25 грудня.

Як стало відомо ХАЦ, мова йде про Андрія Дзюбу.

Фото Дзюби: телеграм-канал “+MARAZM+”

Із вироку суду стало відомо, що Дзюба у квітні-травні 2022 року на території тимчасово окупованого селища Борівське (Куп`янський район) добровільно передав представникам збройних формувань держави-агресора рф ВАЗ 2121 1991 року випуску.

Потім Дзюба на підставі усного дозволу від окупантів надав вказівку працівникам ТОВ “Восток-КМК” ( рід діяльності – розведення великої рогатої худоби молочних порід) засіяти землі сільськогосподарськими культурами.

Протягом липня-серпня минулого року Дзюба наказав працівникам очолюваного ним підприємства здійснити збір урожаю з полів задля продажу на території росії та організував вивіз насіння соняшника (не менше 40 000 кілограмів) із свого підприємства на територію держави-агресора рф, після чого отримав прибуток (частково рублями, частково гривнями).

12 серпня 2022 року він подав заяву про взяття ТОВ “Восток-КМК” на облік в окупаційній “податковій”. Також Дзюба відкрив рахунок у валюті рф у Куп’янському підрозділі “Публичного акционерного общества “Промсвязьбанк” для сплати податків з прибутків, отриманих в результаті господарської діяльності, до бюджету рф.

На суді Дзюба беззаперечно визнав себе винуватим та щиро розкаявся.

Більше про вивезення зерна на Харківщині під час окупації можна прочитати в матеріалах ХАЦ тут та тут. Детальніше про бізнес в регіоні під час окупації можна прочитати в розслідуванні ХАЦ.

Також вироком Київського райсуду міста Харкова від 25 грудня було визнано винною у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) так звану “директорку” “общеобразовательной школы №6” часів окупації Ізюму. Їй призначили покарання у виді одного року позбавлення волі із забороною займати керівні посади у закладах освіти та органах влади, в тому числі в сфері освіти, на строк 10 років.

Як стало відомо ХАЦ, мова йде про Вікторію Рубльовську.

З вироку суду стало відомо, що на початку липня минулого року представники окупаційної адміністрації держави-агресора створили заклад освіти “общеобразовательная школа № 6 г. Изюм» на основі “Ізюмського ліцею № 6”. Рубльовська в середині серпня 2022 року погодилась добровільно його очолити. Вона перевела заклад на стандарти рф, формувала новий педагогічний склад і готувала учителів до перекваліфікації в росії.   

Слідчі, крім цього, встановили, що Рубльовська наказувала вилучити державні символи та українські підручники з будівлі школи. 

На суді Рубльовська визнала вину в повному обсязі, вказувала, що щиро кається у вчиненому, за час перебування під вартою зрозуміла, що накоїла, а також просила врахувати, що директором вона стала не з доброї волі, оскільки це була окупація військовими рф. Жінка запевняє, що погодилась працювати директором школи, оскільки в неї маленька дитина. 

Свідки з числа працівників цього ліцею кажуть, що Рубльовська дійсно була директоркою в окупації, а про примус нічого не знають. Декілька свідків також наголосили, що на фасаді школи був вивішений російський прапор.

Детальніше про сферу освіти на Харківщині в часи окупації можна прочитати в цьому розслідуванні ХАЦ.

#хац_контроль