СБУ заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч. 3, ч. 5 ст. 111-1 КК України) 44-річній мешканці Ізюма, яка під час окупації добровільно зайняла посаду так званого “начальника отдела образования военно-гражданской администрации Изюмского района”. Про це стало відомо з сайту Офісу Генерального прокурора України.

Мова йде про Юлію Бабаївську.

Фото Бабаївської: соцмережі.

Першого липня минулого року ХАЦ повідомляв із посиланням на видання “Обрії Ізюмщини”, що управління освіти в окупаційній адміністрації очолила колишня керівниця фінансового відділу централізованої бухгалтерії відділу освіти Ізюмської міськради Юлія Бабаївська. 

Тоді ж стало відомо, що у школах Ізюму планувалось створення козацько-кадетських класів.

У серпні 2022 року Бабаївська разом із директоркою школи №11 в Ізюмі Любов’ю Гожею вручили трьом десяткам випускників 11 класу атестати російського зразка.

З тексту підозри стало відомо, що 23 червня минулого року Бабаївська добровільно обійняла посаду “начальника отдела образования” в окупаційній адміністрації Ізюмського району.

Як з`ясувало слідство, Бабаївська організовувала в закладах освіти Ізюмського району підготовку освітнього процесу за стандартами росії, займалась отриманням російських підручників школами району, а також проходженням педагогічними працівниками Ізюмщини так званих “курсів перекваліфікації” за російськими програмами навчання на території рф.

За даними ХАЦ, Бабаївська полюбляла громадську роботу. Раніше вона була обрана присяжною до суду. Крім того, у 2019 році на президентських виборах була спостерігачкою від громадської організації “Солідарна молодь”.

#хац_контроль