Суд заочно визнав винним директора Кругляківського ліцею у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки з позбавленням права займати керівні посади у закладах освіти, посади в органах влади у сфері освіти на строк 15 років. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова від 8 грудня.

Як стало відомо ХАЦу, мова йде про Володимира Леонідовича Книша.

Фото Книша: соцмережі

За даними “YouControl”, Книш був директором ліцею у Кругляківці (Курилівська ОТГ, Куп’янський район) з 2003 року, а вересні 2022 року виїхав до росії. Зараз він вже не значиться керівником освітнього закладу.

З вироку суду стало відомо, що в серпні 2022 року представниками окупаційної адміністрації держави-агресора створили заклад освіти під назвою КУ “Круляковский лицей” ВГА Купянского района” на основі приміщень та матеріальних цінностей Кругляківського ліцею Курилівської сільської ради. Книш, перебуваючи на посаді директора ліцею за українським законодавством, надав добровільну згоду та став в. о. директора ліцею за окупантів.

Книш закликав вчителів співпрацювати з “новою” владою та підтримати інтеграцію в систему освіти рф, встиг завезти до ліцею російські підручники до навчального року.

Крім того, вчителі Кругляківського ліцею їздили на так звані “курси підвищення кваліфікації” до міста Курськ рф (троє вчителів початкових класів, математики, географії, історії ті зарубіжної літератури).

Свідки в судовому засіданні підтвердили, що Книш добровільно погодився впроваджувати стандарти освіти рф у ліцеї. 

Згідно з даними порталу “Судова влада”, Володимир Книш також є обвинуваченим в іншій кримінальній справі (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). У тому ж суді в 2014 році Книш притягався до адмінвідповідальності (штраф – 170 грн.) у справі щодо порушення вимог пожежної безпеки.

#хац_контроль