Один з лідерів Антимайдану у Харкові в 2014 році та місцева депутатка в Ізюмі, про яких писав ХАЦ, отримали підозри в держзраді

СБУ заочно повідомила про підозру уродженцю села Малинівка Чугуївського району Сергію Валерійовичу Моісеєву щодо державної зради в умовах воеєнного часу (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

ПІБ підозрюваного повністю співпадає з ПІБом одного з лідерів Антимайдану у Харкові в 2014 році, учасника так званої “русской весны” та “харьковского сопротивления”, керівника проросійської організації “Русь триединая” Сергієм Моісеєвим, який є уродженцем села Малинівка.

ч. 2 ст. 111 КК України – карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

В 2014 році Моісеєв виїхав з Харкова і мешкає у москві.

А в минулому році він часто з’являвся в окупованій Балаклії, де як вказує підозрюваний в держзраді, за його допомоги, окупанти призначили іншого учасника Антимайдану у Харкові в 2014 році, сепаратиста, Сергія Агаркова так званим “першим заступником голови тимчасової цивільної адміністрації Балаклії”. Потім Агаркова “перевели” і зробили гауляйтером смт. Борова в Ізюмському районі.

Фото – скрін з Телеграм-каналу “Русь триединая”

Взагалі Моісеєв ще у Харкові був організатором та координатором антиукраїнських акцій та рухів, а після виїзду в росію, протягом багатьох років активно взаємодіє із ключовими учасниками руйнування української державності.

Цитата з інтерв’ю Моісеєва, яку цитує “Миротворець”: “Українство виникло як антиросійське явище, і це є цвях у духовно-містичному тілі Русі, а Русь Триєдина – кліщі, які цей цвях витягнуть… Мені свідомі кажуть іноді: «Їдь у свою росію!» Але я народився тут, у тій знаменитій Малинівці (пам’ятаєте «Весілля в Малинівці»?), я закінчив художню школу в Чугуєві, на батьківщині Рєпіна, у споконвічно військовому російському місті! Моя росія – тут!”

Як вказано в тексті підозри щодо держзради, в липні 2022 року співробітники фсб російської федерації залучили до конфіденційного співробітництва на користь росії Сергія Моісеєва, а також мешканця Харкова Павла Малевича (з 2014 року перебував в росії), мешканця Павлограда Дніпропетровської області Володимира Крутікова (також з 2014 року перебував в росії) та інших осіб, щодо підбору громадян України до агентурної мережі.

Ця мережа з проросійськи налаштованих місцевих мешканців почала збір інформації щодо розтішування частин та підрозділів ЗСУ на території м. Дружківка Донецької області та Харківської області, та в подальшому передавала це Моісеєву.

В тексті підозри наведено 19 епізодів, протягом вересня 2022 – січня 2023 років, коли учасники агентурної мережі зв’язувались з Моісеєвим і передавали інформацію щодо руху підрохділів ЗСУ, їх розташування. Наведені також випадки, коли після передачі інформації, були обстріли по місцям дислокації ЗСУ.

Також керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков повідомив про підозру щодо державної зради депутатці Ізюмської районної ради від партії “ОПЗЖ” Любові Володимирівні Ткачовій.

Фото – сторінка Ткачової в одній з заборонених соцмереж в Україні

Про те, що Ткачова працює на російських окупантів, Харківський антикорупційний центр повідомляв ще на початку липня минулого року.

Саме вона допомагала окупантам видавати місцеву газету.

Раніше Любов Ткачова входила до Харківської обласної організації “Ленінської Комуністичної Спілки молоді України”. Ця організація знаходилася за однією адресою з облорганізацією Компартії. Ткачову з Компартії до ОПЗЖ перевів так званий “голова Ізюмського району” від окупантів Анатолій Фомічевський, який за даними СБУ допоміг росіянам захопити Ізюм, показавши дорогу, яку вони не знали.

Фото – сторінка Ткачової в одній з заборонених соцмереж в Україні

За даними ЦВК, Ткачева була безробітною. В своїх декларації вона показувала доходи в кілька тисяч гривень на рік.

За даними слідства, 34-річна Ткачова під час окупації Ізюма, діючи за погодженням з міністерством оборони рф, на початку червня минулого року створила щотижневе місцеве друковане видання “Изюмский телеграфъ” та зайняла в ньому посаду головного редактора.

Це “видання” виходило щонайменше до 17 серпня, тиражом в 4000 екземплярів, раз на тиждень. В ньому виправдовувалась агресія рф по відношенню до України та позитивно висвітлювались дії окупаційної місцевої влади.

26 червня минулого року Ткачова створила Телеграм-канал “Изюмский телеграфъ”, де публікувалась електронна версія газети, а також інші матеріали російської пропаганди.

Далі, 25 липня Ткачова прийняла участь в прямому ефірі “russia today Стрим”, що належить пропагандистському російському змі “russia today”, під час якого виправдовувала та частково заперечувала збройну агресію рф проти України.

Крім того, Ткачова на пізніше 25 липня добровільно зайняла посаду так званої “исполняющей обязанности Главы военной гражданской администрации Изюмского района по социальной сфере”. На цій “посаді” Ткачова пропрацювала на окупантів з липня по вересень, поки Ізюм не звільнили. Серед її обов’язків було складання документів щодо підготовки до навчального процесу, розробка статутів навчальних закладів, їх реєстрація в органах окупаційної влади, а також підготовка до проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованій території України.

#хац_контроль