Фігурант розслідування ХАЦ, який співпрацює з окупантами, отримав заочно підозру від прокуратури

Колишній шоумен Сергій Агарков, який співпрацював з росіянами, заочно отримав підозру у колабораціонізмі.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури. 

Йому повідомили підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, чоловік обійняв посаду «заместителя мера» окупованого на той час міста Балаклії. Колаборант так зрадів «посаді», що публічно зрізав табличку з іменем голови Ізюмської РДА. Згодом наприкінці липня 2022 року він вже став «головою» так званої «Борівської військово-цивільної адміністрації».

Чоловік став відомим ще у 2010 році завдяки своїй участі у відомому українському телешоу, де показував «трюки» — бив себе сокирою у живіт, засовував у ніс цвяхи і ковтав факел, що горів.

Підозрюваний мав антиукраїнську позицію ще з 2014 року: був керівником організації «Союз народного единства» та одним з авторів сепаратистського проєкту «Дорожная карта Новороссии». Згодом він поїхав до РФ”, – йдеться у повідомленні прокуратури. 

Як «голова» псевдоадміністрації він проводив службові наради з керівниками комунальних підприємств та державних установ, що функціонували під час окупації смт Борова. Крім того, «посадовець» організовував подання запитів до РФ, в яких зазначав потреби цих підприємств та установ, з проханням, аби російська влада допомогла їх вирішити.

Напередодні деокупації колаборант втік з смт Борова разом з російськими військовими.

“Харківський антикорупційний центр” в розслідуванні “Антологія окупантів” писав про діяльність Агаркова. Агарков є соратником керівника проросійської організації “Русь Триєдина” Сергія Моісеєва, який з 2014 року мешкає у москві, але активно приїздив на територію Харківської області, коли значна частина області була в окупації. 

_____________

«Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».