Нерухомість та бізнес оточення головного фінансиста мерії Чугуєва

Люди з оточення Галини Мінаєвої не лише отримують підряди від мерії, але і стали власниками та орендаторами великої кількості нерухомості у самісінькому центрі міста.

Олена Бутова є де-факто однією з головних людей у чугуївській мерії та відповідає за фінанси. Зараз вона займає посаду начальника фінансового управління. Якщо ознайомитися з її декларацією, то виявиться, що вона разом з чоловіком володіє, або використовує 24 об’єкти нерухомості. Ще 5 років тому, їх кількість була в чотири рази менше, а їх комерційний успіх почався з 2010 року, коли Дмитро Бутов став депутатом міськради від Партії регіонів. 

В більшості це цікава нерухомість в центрі міста, частину якої Дмитро Бутов та його партнери Олександр Холоша та Станіслав Ніколаєвич придбали чи отримали в оренду у мерії Мінаєвої.

Нерухомість

В центрі міста на вулиці Музейній розташовані “Торгівельні ряди”, які є пам’ятником архітектури. В 1835 році в адміністративному центрі Чугуєва з’явилося диво цивілізації – кам’яні криті торгівельні ряди (Кам’яні лавки), вартість будівництва яких на той час була ідентичною зі зведенням розкішного садиби.

“Вони-то і стали епіцентром життя військового містечка на найближче сторіччя – місткі зведені з урахуванням пожежної безпеки приміщення з глибокими льохами та зручною для відпочинку відвідувачів критою терасою-галерей зробили їх придатними для ведення дорогого бізнесу з продажу парфумерії, галантереї, гастрономії, а для менш вибагливих товарів роком пізніше поруч з’явилися дрібні приватні прибудови”, – йдеться в матеріалі про історію міста.

Що ж талановиті підприємці не обійшли своїм взором й це місце.Відразу за пам’яткою видніється приміщення площею. понад 1000 квадратних метрів, яке належить тріумвірату. Землю під цією будівлею надала в оренду міська рада.



Холоші та Ніколаєвичу передавали приміщення в самих “торгівельних рядах”.



На тій самій центральній вулиці Музейні Бутову належить ще два приміщення. Мова йде про комерційну нерухомість на першому поверху житлових будинків.


В цілому чоловік головного фінансиста міста дуже полюбляє комерційно привабливу нерухомість. Так, серед активів компанії – нерухомість біля чугуївського ринку на бульварі Комарова.

У Бутова павільони у власності разом з Олександром Холошею.

А ще є приміщення на вулицях Гвардійській, Кожедуба.

В переліку орендарів комунальної землі прізвища Бутов, Ніколаєвич та Холоша зустрічаються досить часто. При чому. по більшості ділянок, незважаючи на те, що вони мають комерційні об’єкти в центрі міста, орендна ставка складає 3 відсотки. Лише під невеликими кіосками біля ринку за оренду землі підприємці сплачують 6 відсотків. Біля “торгівельних рядів” за оренду землі сплачують лише 3 відсотка.



Ще один важливий момент. Партнери отримали від міськради ділянку під будівництво багатоповерхівки. Міська рада навіть погодила містобудівні умови та обмеження. Це фактично перша багатоповерхівка, яку планували побудувати в Чугуєві забагато років. Але так й не добудували.



І це ще не все. адже є ще земельні ділянки, будтинки та квартири, які з’явилися за останні десять років.

Тендери від міськради

Однак, Дмитро Бутов з партнерами має не лише комерційну нерухомість, а й фірму, яка заробляє на комунальних тендерах.

Бутов, ніколаєвич та Холоша є засновниками ТОВ “Буд Партнер Сервіс”, яка з 2018 року заробила на тендерах поонад 5 млн. грн.

Серед замовників фірми є місцеві комунальні підприємства та установи.


Крім того, Дмитро Бутов як ФОП активно оказував послуги комунальним установам. Лише з КУ “Культурний центр “Імідж” він уклав 47 договорів. Ця установа заповляла послуги і Станіславу Ніколаєвичу, який також отримував підряди від “Чугуївтепло” та управління освіти.

Майже аналогічний перелік замовників й у Олександра Холоши. Якось так співпало.

Як бачимо за десять років родина головного фінансиста мерії не лише обросла понад 20-ю об’єктами нерухомості, а ще й отримала доступ до підрядів комунальних підприємств на мільйони гривень, не помічаючи при цьому конфлікту інтересів.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.

Павло Новик