Новий голова ХОДА Олег Синєгубов: центрова нерухомість, бізнес дружини та зв’язки з ЄДАПС

Родина Олега Синєгубова, призначеного 24 грудня президентом України Володимиром Зеленським на посаду голови Харківської ОДА, володіє нерухомістю у Харкові та області вартістю в десятки мільйонів гривень.

Кабмин согласовал назначение Олега Синегубова на должность главы ХОГА -  Новости Харькова. Главное™Лише у 2021 році дружина Синєгубова – Анна Журавльова придбала мансарду у самісінькому центрі Харкова – на вул. Сумській та дві ділянки у Лісопарку, а також стала власницею фірми, яка має десятки об’єктів нерухомості по всій країні. 

Основний трудовий шлях Синєгубова був пов’язаний з правоохоронними органами. Він працював у міліції, пізніше викладав в університеті внутрішніх справ, а з листопада 2015 року обіймав посаду декана факультету № 6 (права та масових комунікацій).

Під час виборів до Верховної Ради у 2019 році Синєгубов став довіреною особою Олексія Красова по 180 округу в Харківській області, який в кінцевому підсумку став депутатом ВР від «Слуги народу». А трохи пізніше Синєгубов очолить Полтавську ОДА, з якої його зараз повертають до Харкова.

Декларація та майно

Родина Синєгубова не бідна. Свою першу декларацію він подавав за 2017 рік, коли хотів стати суддею. Вже тоді при досить невеликих доходах – зарплата його в університеті складала 242 тис грн. на рік, дивіденди  у ТОВ “Насіння Слобожанщини” – 75 тис. грн, а заощадження – 40 тис. дол. на всю родину, він з дружиною володів купою нерухомості та автівками. Зокрема, на Ганну Журавльову був записаний автомобіль “Porsche Cayenne”. Крім того, в той рік вони стали власниками відразу трьох квартир. 

В 2018 році Синєгубов купує квартиру у Києві площею 114 кв м.. Він вказує, що коштувала вона йому лише трохи більше мільйона гривен. Крім того, він купує ще одну квартиру площею 200 кв м у Харкові за 1,8 млн грн. у будинку по проспекту Науки біля метро “23 Серпня”. Крім того змінюється у декларації за 2018 рік й автівка.

Замість більш скромної “Skoda Superb” з’являється понтовитий MERCEDES-BENZ GL 550. Ціна за автівку вказана на рівні статистичної похибки. Але найбільш дивно це те, що у декларації взагалі не відображено звідки взялися кошти на дві квартири. Ніби з повітря. Адже всі доходи родини за рік не були більше 300 тис. грн, а майна накупили, навіть за даними власної декларації, на 3 мільйони. 

За рік Синєгубов змінить “Мерседес” на LEXUS LS 460 L. Також за даними його декларації за 2019 в той рік він продає майна на 2,4 млн грн. Але разом з цим у нього з’являється ще одна квартира площею 50,8 кв.м, яку він нібито придбав у 2018 році, але не згадував у минулій декларації. Крім того, доходи його родини за рік склали близько мільйона гривень.

Згідно з декларацією Синєгубова за 2020 рік, йому та дружині продовжують належати ті самі дві автівки “Порше” та “Лексус”, що й рік тому. Іншого рухомого майна у декларації за 2019 рік не було. Однак, з’являється дохід від продажу якогось рухомого майна у сумі 840 тис. грн. Ймовірно, що протягом 2020 року Синєгубов став власником автівки, яка за документами коштувала менше, ніж сума, яку потрібно декларувати, але продав він її вже за 840 тис. грн. Або щось не декларував. Також в цей рік він продає київську квартиру та ще якусь, бо в декларації за 2020 рік він повторює всю ту нерухомість, що була й рік тому, окрім київської квартири. Але у доходах показує, що продав дві.

Крім того, у власності Журавльової з’являються дві земельні ділянки у Черкаській Лозовій загальною площею 0,4 га.

Задекларована вартість цієї землі близько 60 тис. грн. Або 1481 грн за сотку. Просто “копійки”. Дуже вигідна інвестиція для Синєгубова, адже ця земля розташована у селищі Лісне, де середня вартість “сотки” землі, за даними сайту OLX, 4500, і не гривень , а доларів. Тож ринкова вартість придбаної землі близько 180 тис дол., або понад 4,5 млн грн. 

Сусіди у Синєгубова теж респектабельні – поряд ділянка належить дружині прокурора Георгія Шермазанова, а трохи далі вже земля Сергія Жидкова – батька колишнього голови Дергачівської РДА Костянтина Жидкова. 

І це ще не все. Цього року родина Синєгубова продовжує обростати елітною нерухомістю. 

І хоча у 2021 році Синєгубов вказав, що йому подарували мільйон гривень, але хто саме – невідомо. А нерухомість купують, вірогідно, на значно більші гроші. 

Нещодавно дружина нового очільника Харківської ОДА придбала дві земельні ділянки у Лісопарку.

За даними кадастрової карти, нормативна вартість однієї ділянки площею 20 соток складає 95 млн грн.

Солідно, авжеж. А “на помідори” Журавльова придбала 1,28 га сільгоспземель біля Дергачів. 

Крім того, вона стала власницею мансарди у будівлі по Сумській, 96 – в самісінькому центрі Харкова.

Харьков, Сумская улица, 96 — Фото — Домофото

Пару років тому подібну манссарду продавали за 240 тис дол.

Як бачимо, родина Синєгубова планувала повернутися до Харкова, адже купувати нерухомість в рідному місті вони почали ще кілька місяців тому. 

Але у нового очільника області є не лише квартири та землі, але й невеличкий бізнес. 

Бізнес Синєгубова

За декларацією, Синєгубов був засновником аграрної фірми “Насіння Слобожанщини” та юридичної компанії “Синєгубов, Соболєв та партнери”. Ці фірми розташовані по вул. Бакуліна,11. Крім того, за даними аналітичної системи YouControl, ще раніше він був засновником адвокатського об’єднання “Раскосов Лойерс Груп”, а також ТОВ “Сібоней Сервіс” та ТОВ “Віката”. 

Восени 2021 року Ганна Журавльова, яка все життя займалася наукою у медичному університеті, стала співзасновницею консалтингової фірми “Сібоней Лімітед”, яке використовує той самий номер телефону, що й ТОВ “Сібоней Сервіс” та ТОВ “Віката”

“Сібоней Лімітед” є засновником ТОВ “Сегура-капітал” зі статутним внеском 5 млн грн. І ось ця “Сегура-Капітал”, за даними системи YouControl,  володіє 29 об’єктами нерухомості по всій країні. Більше всього у Одеській та Харківській областях. Наприклад, кілька квартир у Одесі в районі “Аркадія” біля моря. 

Партнером Анни Журавльової у цих фірмах є Владислав Цепелевські. 

Подивимось як цей бізнес буде відображений у наступній декларації Синєгубова. 

Зв’язки

Окрім майна та бізнеса, новий очільник Харкіської ОДА, має і політичні зв’язки. І те, що під час парламентських виборів Синєгубов був довіреною особою теперішнього нардепа Олексія Красова – це не банальний факт. Адже відразу кілька джерел підтвердили ХАЦ, що оба політика входять до оточення Романа Ярового – зятя колишнього нардепа Василя Грицака, якого називали лобістом концерну ЄДАПС. До того, як стати нардепом, Красов працював у кількох фірмах, які належать членам родини Ярового. Зокрема. Красов працював у ТОВ “Ярко”, де засновником є саме Роман Яровий. Та й його дружина – донька Грицака – Марина Ярова є засновницею фірми “Галатея-Фарм”, яка розташована у тій ж будівлі на Бакуліна, де й фірми Синєгубова. 

Варто відзначити, що за даними сайту “Наші Гроші”, співробітники концерну ЄДАПС, який за часів Кучми-Ющенка-Януковича монополізував виготовлення акцизних марок на алкоголь і тютюн, водійських посвідчень, паспортів українців та інших документів, зараз повертаються та знов отримують державні підряди. 

Крім того, деякі ЗМІ пов’язують політичні призначення Синєгубова з лобіюванням з боку власника концерну “Агротрейд” Всеволода Кожемяко. Це обумовлено тим, що, за даними медіа, у “Агротрейді” працював батько нового очільника ОДА – Василь Синєгубов.

В цілому ж зв’язки нового керманича області проявляться вже у найближчий час, коли почнуться призначення заступників.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.

Павло Новик