Хто є бенефіціарами компанії, яка збирається вирубати Жихорський ліс для видобутку піску

На сайті Харківської міськради опублікували повідомлення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля щодо видобутку піску на ділянці Жихорська-1 (Основ’янський район Харкова). У разі отримання відповідного спеціального дозволу на користування надрами планується вирубати ліс на території площею 19,5 га. 

Підраховані запаси піску у цьому кар’єрі становлять 2629,3 тис. куб. м. Видобуток хочуть проводити за 0,5 км від південної околиці Жихоря. Дозвіл на роботи намагається отримати ТОВ “Геосенд”. Уповноважений орган, що забезпечує проведення громадського обговорення,- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Громадське обговорення буде відбуватись протягом 25 робочих днів. Зі звітом з оцінки впливу на довкілля на 507 аркушах можна ознайомитись з 13 липня в ТОВ “Геосенд” та в адміністрації Основ’янського району.

Варто зазначити, що ТОВ “Геосенд” не вперше намагається отримати дозвіл на видобуток піску в цій місцевості. Так, 20 червня 2018 року Харківська міськрада відмовила в погодженні видачі дозволу ТОВ “Геосенд” за результатами розгляду звернення Державної служби геології та надр України з питання щодо погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків ділянки Жихорська-1. Причина відмови на той момент була в тому, що місце розташування земельної ділянки для геологічного вивчення пісків ділянки суперечило затвердженій містобудівній документації на місцевому рівні.

Співвласниками ТОВ “Геосенд” є Іван Кузін, Олександр Настенко та Вікторія Письмак. Раніше серед співвласників був також і батько нардепа від партії “Слуга Народу” Павла Якименка – Віталій Якименко. Павло Якименко – член Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, голова Підкомітету з охорони та оптимального використання надр.

Олександр Настенко є бізнес-партнером Віталія Якименка та співвласника мережі “АТБ” Геннадія Буткевича у ТОВ “Гранітний кар’єр” у Житомирсьій області. Більше про бізнесмена Олександра Настенка можна прочитати в матеріалі “Економічної правди” від 2020 року.

Вікторія Письмак працює директором у ТОВ “А.І.Р”, де серед засновників з часткою у 45 відсотків є віце-мер Харкова з питань забезпечення життєдіяльності міста Андрій Іванович Руденко.

Письмак разом з Іваном Кузіним є співвласником ТОВ “Торговий дім “Харківнерудпром”. Кузін є співвласником разом з донькою Олександра Настенко ТОВ “Харківнерудпром”, яке два роки тому потрапило у скандал через видобуток піску у Вільхівці неподалік від Харкова.

Сьогодні Харківський міський голова Ігор Терехов заявив, що він проти вирубки Жихорського лісу.

“Я – на вашому боці і проти вирубки лісу в Жихорі. Тепер цим питанням займатимуться наші юристи. Якщо потрібно буде домагатися справедливості через суд, ми підемо таким шляхом. Зараз пропоную зібрати відповідні підписи проти вирубки лісу та висловити письмово свої зауваження. Всі ці листи ми надішлемо суб’єкту господарювання. Крім того, пропоную залучити до цієї місії народних депутатів. У свою чергу адміністрація району повідомить про все, що відбувається навколо Жихора, Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України. Разом ми зможемо протистояти цьому. Після уточнення всіх правових моментів зберемося знову, щоби виробити спільну майбутню стратегію”, – звернувся до активу Основ’янського району Ігор Терехов.

#хац_контроль