“Терехов загнав дітей у метро” – саме так звучить новий фейк від російської пропаганди, який поширюють на сайтах та у соціальних мережах.

Фейк, створений на основі новин сайту Харківської міськради про уроки для дітей, які проводяться на станціях метро.

Черговий фейк кремлівської пропаганди

Зокрема, в новинах йшлося, що вчителі проводять уроки для дітей, які ховаються у Харківському метрополітені від обстрілів. А також навчальні заняття, зокрема, щодня проводяться на станціях метро «Студентська», «Академіка Павлова» та «Захисників України».

Фейком є саме фраза “Терехов загнав дітей у метро”, яку пропагандисти виносять на плашку або у заголовок, адже нагадаємо, що люди ховаються в метро через постійні обстріли міста з боку російського окупанта.

З початку повномасштабного російського вторгнення постійно відбуваються обстріли районів міста. Найбільше постраждали мешканці Салтівки, Олексіївки. Станції “Студентська” та “Академіка Павлова” знаходяться саме на Салтівці. офлайнові заняття в школі також припинилися 24 лютого саме через російську агресію.

На кінець березня, у Харкові через російські обстрілди було зруйновано 70 шкіл та 54 дитячих садочків.

Незважаючи на те, що в останній тиждень українські війська звільнили кілька населених пунктів біля міста, загроза обстрілів постійно залишається. Тож проводити заняття у більш приспостосованих приміщеннях зараз немає можливості.