Знесення будинків у центрі Харкова: у Терехова за тиждень не знайшли договорів на нову експертизу

У відповідь на інформаційний запит Харківського антикорупційного центру щодо знесення будинків у центрі Харкова після російських обстрілів, в міськраді за тиждень не знайшли договорів на нові експертизи, які за словами міського голови вже проводяться.

В міськраді вважають, що надання копій договорів щодо проведення інструментальних експертиз на обстеження трьох будинків (вул. Мироносицька, 32, вул. Мироносицька, 34 та вул. Свободи 11/13) потребує пошуку серед значної кількості даних, а тому строк розгляду запиту продовжили ще на 20 робочих днів.

Нагадаємо, що під час пресконференції 9 травня мер Харкова Ігор Терехов розповів, що інструментальна експертиза цих трьох будинків вже розпочалася та триватиме ще близько 40 днів. 

Будинок № 34 по вулиці Мироносицькій Фото ХАЦ

Інструментальна експертиза покаже, чи можливе подальше руйнування цих будинків. “Коли ми отримаємо висновки, ми покажемо їх людям, – сказав Терехов. – Усе залежить від того, що дасть нам інструментальна експертиза”.

Щодо перших експертиз на обстеження цих будинків, то за даними порталу публічних коштів “Є-Дата” обстеження всіх трьох будинків проводило ТОВ “Фаворит експерт”.

На обстеження будинку по вулиці Свободи, 11/13 угоду підписали 15 вересня, а вже 26 вересня був закритий акт виконаних робіт. Що стосується будинків по вулиці Мироносицькій, то договір на обстеження будинків по вулиці Мироносицька, 32 та 34 підписали 2 серпня, а 22 серпня був підписаний акт виконаних робіт. 

Обстеження кожного з будинків коштувало 35,3 тисячі гривень.

Детальніше про визнання трьох будинків у Харкові аварійними та тими, які підлягають знесенню, можна прочитати у великому матеріалі ХАЦ.