Кремлівська фантастика про американські біолабораторії: “експерименти Пентагону над пацієнтами психіатричних лікарень у Харківській області”

Здавалося де Пентагон, а де Харківська обласна психіатрична лікарня №1 з села Стрілеччя? Мабуть, ніхто у світі не вірить, що між ними є зв’язок, окрім міністерства оборони росії.

Вчора міністерство оборони рф на брифінгу заявило на весь світ черговий фантастичний фейк про американські біолабораторії в Україні та проведення біологічних експериментів над пацієнтами психлікарень в Харківській області.

Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил росії Ігор Кирилов заявив, що міноборони країни має нові відомості про експерименти Пентагону над пацієнтами психіатричної лікарні в селі Стрілеччя Харківської області України.

За його словами, основною категорією піддослідних була група пацієнтів-чоловіків віком 40—60 років із високою стадією фізичного виснаження. Кирилов додав, що в січні 2022 року іноземці, які проводили експерименти, були екстрено евакуйовані, а обладнання та препарати, які вони використовували, вивезли в західні області України.

Кирилов зазначив, що експерти, які проводили біологічні дослідження, прибували через території третіх країн, для того, щоб приховати приналежність до США. Також він продемонстрував фотографію уродженки американського штату Флорида Лінди Опорто, яка безпосередньо брала участь у цих роботах.

міноборони рф захищаючи свій фейк, наголошує, що задіяними в експериментах над психічно хворими людьми були – Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня №3 в місті Харкові, Харківська обласна психіатрична лікарня №1 в селі Стрілеччя та Референс-лабораторія в місті Мерефа. А Лінда Опорто Аль-Харун орендувала для проживання будинок в населеному пункті Малі Проходи Харківської області.

За 2,5 місяці повномасштабного вторгнення в Україну, росія не навела жодних доказів та фактів щодо існування в Україні біолабораторій будь-яких країн, в тому числі і американських. Країна-окупант це виправдовує тим, що за місяць до війни, іноземці, які проводили експерименти, були екстрено евакуйовані з України, а обладнання та препарати, які вони використовували, вивезли в західні області України. Звісно, що і інформацію (вірніше дезінформацію) з вчорашнього брифінгу міноборони рф ніхто жодним фактом не підтвердив.

Нагадаємо, що в Мерефі так і не збудували референс-лабораторію з вивчання патогенів та хвороб тварин. Колись планували, але так й не побудували.

На початку березня 2022 року, Міністерство охорони здоров’я України спростувало російські фейки про “військово-біологічні програми” та “американські біолабораторії” в Україні. Заява МОЗ України:

«Міністерство охорони здоров’я спростовує поширену в російських пропагандистських ЗМІ інформацію про нібито «екстренне зачищення слідів військово-біологічної програми, що фінансується за кошти Міноборони США» та «знищення особливо небезпечних патогенів» у Полтавському та Харківському центрах контролю та профілактики захворювань (ЦКПГ). Вкотре наголошуємо, що на території України немає «американських лабораторій». У всіх лабораторій в Україні одна мета, наголошують у міністерстві – індикація та ідентифікація збудників інфекційних хвороб, що мають значний епідемічний потенціал та міжнародне значення та підпадають під регуляцію міжнародних медико-санітарних правил.

Крім цього, в кінці березня 2022 року, Президент України Володимир Зеленський, коментуючи російські фейки про американські біолабораторії, сказав наступне: “Це анекдот якийсь. Тут мені нічого пояснити. Ну, немає у нас. Ну, ми б із задоволенням. У нас немає. Ядерної зброї немає, хімічних біолабораторій і хімічної зброї немає”.

Пентагон на початку березня 2022 року так прокоментував “біолабораторії в Україні”: “Дезінформація росії про “лабораторії з вироблення біологічної зброї” в Україні – це абсурд. Це сміховинно. Це неправда… Це частина російського наративу – твердити, що вони жертви”.

У ЄС також відкинули звинувачення росії: “Достовірність інформації, наданої кремлем, загалом дуже сумнівна та низька”, – сказав речник ЄС із закордонних справ Пітер Стано, цитує Reuters.

“Російська дезінформаційна кампанія має досвід просування маніпулятивних наративів про біологічну зброю та нібито «секретні лабораторії»”, — сказав він, додавши, що ЄС не знає жодних українських лабораторій, які не відповідають міжнародному праву.

Але як бачимо, росія не зупиняється, і на державному рівні продовжує займатись виробництвом фейків про “американські біолабораторії” в Україні, намагаючись виправдатись за вбивства тисяч українців.