Чиновники Калини оскаржують в суді відсторонення та намагаються “поламати” рішення сесії

Чиновники Харківської міськради на чолі з директором Департаменту терконтролю Олексієм Калиною намагаються у суді скасувати розпорядження мера Ігоря Терехова щодо проведення службового розслідування та відсторонення чиновників на час проведення розслідування.

Про це стало відомо з судового реєстру.

Крім того, чиновники хочуть скасувати декілька пунктів рішення сесії Харківської міськради від 12 жовтня. Тоді депутати вирішили змінити структуру виконавчих органів. Зокрема, депутати припинили діяльність Департаменту територіального контролю та земельних відносин Харківської міської ради, утворили  Департамент земельних відносин,  Департамент інспекційної роботи,  Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту з інспекційної роботи, Інспекцію з благоустрою Департаменту з інспекційної роботи Харківської міської ради.

Сенс цих рішень сесії був у перепідпорядкуванні структур, які мають контролювати забудову міста під заступника міського голови з питань цифрової трансформації, яким було призначено Сергія Кузьміна.

12 листопада Ігор Терехов розпорядився провести службове розслідування щодо додержання чиновниками Департаменту терконтролю антикорупційного законодавства. Перевірку мали провести з 16 листопада по 24 грудня, при цьому співробітників Департаменту мали відсторонити на час перевірки. 

22 листопада близько 20 співробітників Департаменту подали позов до суду з однаковими вимогами, щодо скасування розпорядження про проведення перевірки та рішень сесії. 

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Олександр Тітов задовольнив забезпечення адміністративного позову до Харківської міської ради, зокрема, дію розпорядження щодо проведення службового розслідування. 

Після чого, решта співробітників подали клопотання до суду щодо залишення позовів без розгляду. На думку юристів ХАЦ, подібна кількість однакових позовів може свідчити про зловживання правом – спробу обрати потрібного суддю. 


Однак, суддя Олена Заічко встигла відкрити провадження на півтори години раніше за суддю Тітова. Представники міськради подали клопотання щодо об’єднання цієї справи зі справою, яку розглядав Титов. І це клопотання Заічко задовольнила. Крім того, вона скасувала ухвалу про забезпечення позову. 

Після чого, і цей позов був залишений без розгляду.

Але ставити крапку в цих процесах зарано. Є справа у апеляції, можливі нові оскарження.

Але  факт в тому, що десятки співробітників Департаменту, роботу якого рік де-факто ніхто не контролював і які не бачили незаконного будівництва у місті, намагаються уникнути службового розслідування та переформатування.

Нагадаємо, що нещодавно ХАЦ через суд зобов’язав поліцію відкрити провадження щодо чиновників Департаменту територіального контролю міськради, які не звертали уваги на реконструкції квартири в багатоповерховий будинок.