Американський неонацист загинув під Харковом” – черговий фейк російської пропаганди

У російських та, навіть, англомовних ЗМІ поширюють фейк про нібито загибель під Харковом американця Далтона Кеннеді. Однак, при  поширенні використовують фотографію людини, яка давно померла.

“Прихильник нацистської ідеології зі США Далтон Кеннеді, який з 2016 року воює у лавах ЗСУ, загинув у бою під Харковом. Про це повідомив у мережі його однодумець Кент Маклеллан, який набув українського громадянства. Він розмістив інформацію у закритому чаті Національного соціалістичного руху (National Socialist Movement, NSM), де спілкуються нацисти з усього світу, зокрема США та України. А також опублікував на своїй сторінці у соцмережі фото 26-річного Кеннеді за підписом: “Україна продовжить його справу. Далтон Кеннеді. Спочивай зі світом”, – написав російський пропагандиський ресурс лайф.ру.


Вони ж розмістили фотографію нібито Далтона Кеннеді.

Саме на російських пропагандистів вже посилається англомовне видання newsweek.com. Вони також пишуть про смерть Далтона Кеннеді.

Всю історію вигадок про “Далтона Кеннеді з “Правого сектора” ми переказувати не будемо.

Розберемо лише останній вброс. Тож жодного посилання на джерело у пропагандистів немає. Є лише якийсь закритий чат.

Але вони використовують світлину, на який зображена людина на рибалці. якщо знайти оригінал цього фото, то ми потрапимо дійсно на некролог Далтона Кеннеді, який помер 3 квітня 2021 року.


Тобто явно не на війні і не у Харкові.

22 травня про смерть Далтона Кеннеді у твіттері почали поширювати акаунти, створені у лютому 2022 року. Там була використана та сама світлина, що і у російських пропагандистів. також Твітер помітив цей акаунт тим, що інформацію він поширює не перевірену.


Але навіть у цьому посиланні було вказано, що Далтон Кеннеді помер у лютому.

Далі. Тему смерті американця Далтона Кеннеді нібито від проросійських військ обговорювали у Youtube  у відеоролику, який опублікований ще 11 лютого 2022 року.


Розбиратися у біографії та знаходити реального Далтона ми не будемо, бо вже зрозуміло. що “новина” кремлівських пропагандистів про загибель американця під Харковом – просто вигадка.
***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.