Знищення окупантами палацу культури у Лозовій: російська пропаганда створює фейки для виправдання

20 травня 2022 року близько 15 години російські військові нанесли ракетний удар по міському палацу культури у м. Лозова. За для виправдання знищення цивільного об’єкту росіяни створюють фейки.

Так, в соцмережах є вже дві версії від кремлівських пропагандистів стосовно ракетного удару по будинку культури у Лозовій. Створення відразу декількох версій – це одна з тактик поширення дезінформації, яку використовують російські пропагандисти.

Професор Флоріан Тепфль із Університету Пассау близько десяти років вивчає цей підхід російського уряду щодо поширення дезінформації і відмічає кілька тактик. У тому числі й ту, щодо створення великої кількості наративів на одну тему.

Мета такої тактики – настільки заплутати аудиторію, щоб вона фактично втратила довіру до інформації. Це російська пропаганда використовувала після того, як окупанти нанесли удар по лікарні у Маріуполі.

Тож, в одній з версій вказано, що у БК нібито був склад зброї.

Хоча на відео. де можна побачити момент влучання ракети у будівлі. не видно жодного детонування боєприпасів.

За другою версією пропагандистів: у будинку культури був пункт управління ВСУ.

В реальності ж внаслідок дій країни-агресора отримали поранення сім мирних мешканців, серед них 11-річна дівчинка.


Пошкоджено не тільки будівлю міського палацу культури та близько 10 багатоповерхівок, що розташовані поруч.

Нагадаємо, що реконструкція будинку культури у Лозовій завершилася у 2021 році. За даними пресслужби Харківської ОДА, роботи в Палаці культури розпочалися ще в 2019 році. Сама будівля до цього не ремонтувалася понад 40 років. У новому проєкті також передбачили всі умови для інклюзивності. Окрім встановлення пандусів, зробили ліфт.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.