Знесення будинків у центрі Харкова: на нову експертизу витратять півмільйона

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту ЖКГ Харківської міськради уклало три угоди з ТОВ “Алдена” на проведення обстеження технічного стану трьох будинків в центрі Харкова, які місцева влада хотіла знести.

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Угоди підписані на обстеження технічного стану об’єкту «Аварійно-відновлювальні роботи (капітальний ремонт) багатоквартирного житлових будинків. Вартість обстеження технічного стану будинку по вулиці Мироносицькій, 32 – 151 тис. грн, по вулиці Мироносицькій, 34 – 171,3 тис. грн., вулиці Свободи, 11/13 – 199,1 тис. грн. 

Нагадаємо, що минулого року  обстеження всіх трьох будинків проводило ТОВ “Фаворит експерт”. За кожну експертизу підприємство отримало 35 тисяч гривень.

На підставі проведення цієї експертизи місцева влада прийняла рішення про знос будинків в самому центрі міста. Однак, мешканці будинків вказували на невідповідності у звіті експертів та оскаржували рішення влади.

Детальніше про визнання трьох будинків у Харкові аварійними та тими, які підлягають знесенню, можна прочитати у великому матеріалі ХАЦ.

Під час пресконференції 9 травня мер Харкова Ігор Терехов розповів, що інструментальна експертиза цих трьох будинків вже розпочалася та триватиме ще близько 40 днів.

Після цього, ХАЦ запитав у міськради договори на проведення експертизи. Протягом тижня угоди не знайшли і міськрада запросила додатковий час на відповідь.

Виявилось, що угода була підписана 24 травня, вже після того, як ХАЦ зробив запит та отримав першу відповідь, що чиновникам потрібен додатковий час.
На даний момент, в розпорядженні ХАЦ є договір на обстеження будинку по вулиці Мироносицькій, 32.

Планується, що експерти проведуть попередній огляд будинку, обстеження конструкцій будівель та споруд, обстеження сходів, перекриття тощо. Окремо будуть проведені інструментальні дослідження матеріалу будівельних конструкцій приладами ультразвукового методу. Також зроблять фотозйомку та загальну оцінку технічного стану будівлі.
Протягом травня Управління уклало без проведення торгів 38 угод з ТОВ “Алдена” на суму три мільйона гривень на обстеження будинків. В цілому ця фірма отримує гроші за обстеження будинків з початку року.
Засновниками підприємства є Антон та Олександр Кислиця. Останній також є засновником ТОВ “Український центр фiтотехнологiй”, яке минулого року отримало 1,425 млн гривень за проектні роботи реконструкції колишньої школи інтернату під житловий будинок по Пролетарському шоссе, 24 в м. Змієві.

Нагадаємо, що у Запоріжжі теж активно витрачають гроші на обстеження будинків. У період з листопада 2022 по березень 2023 на обстеження багатоквартирних будинків виділили 1,4 мільйона гривень.

#Досвід_регіонів