Департамент освіти міськради приховав часть угод на ремонт навчальних закладів на суму понад 10 мільйонів

Департамент освіти Харківської міськради досі не завантажив в систему “Прозорро” угоди на ремонт будівль школи та дитсадків, які уклали до листопада 2022 року.

Про це стало відомо під час моніторингу порталу публічних коштів. 

Так, за даними порталу Є-Дата, Департамент перерахував ТОВ “Палмаз Груп” 5,5 млн гривень за ремонт трьох закладів освіти. Мова йде про Харківську гімназію № 1, дошкільний навчальний заклад № 13 та Харківський технологічний ліцей № 9.

Всі угоди уклали 5 жовтня. Але в системі “Прозорро” угоди на ремонт шкіл Департаменту почали з’являтись лише з 1 листопада. Цих договорів немає в системі досі.

Щодо “Палмаз Груп”, то засновником ТОВ “Палмаз Груп” вказаний Анатолій Козіна, директором є Віктор Безрученко. Раніше співзасновником та директором був Анатолій Мазалов.

ХАЦ писав про зв’язок цієї фірми з оточенням екснардепа від забороненої партії “ОПЗЖ” Ігоря Абрамовича. 

Також в системі “Прозорро” немає угоди укладеної Департаментом з ТОВ БВКФ “Технікабуд” на ремонт дошкільного навчального закладу № 450. На сайті “Є-дата” на ремонт цього закладу перерахували 1,5  млн грн. Також досі не опублікували угоду на ремонт Харківської гімназії № 169. По цим роботам заплатили мільйон гривень. 

Ще одна оплата на 900 тисяч гривень була щодо ремонту дошкільного закладу № 323. 

Засновником та директором ТОВ БВКФ “Технікабуд” вказаний Олександр Волков. 

Ще 5 жовтня Департамент уклав угоду з НВП ТОВ “Електротехсервіс” щодо ремонту дитсада № 70. У литопаді підрядник отримав 1,22 млн грн за виконані роботи. 

Засновником фірми є Євген Роман. Він також є засновником ТОВ “Енерго Х”, яка регулярно отримувала підряди від міськради на зовнішнє освітлення.

У вересні Департамент уклав угоду з ПП “Венера+” на ремонт дитячого садка № 29, по якому заплатили 1,1 млн грн. Директором та засновником є Сергій Пастух. 

Ще один підрядник з яким уклали угоди на ремонт дитсадків у вересні – ПП “Альфа-Буд-С”. Фірма записана на Данилу Пастуха, директором є Сергій Пастух. 

Ця фірма багато років отримує підряди від Департаменту освіти. По вересневим угодам підряднику заплатили понад мільйон гривень. 

Раніше ХАЦ писав, що Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківської міськради не опублікувало в системі “Прозорро” три угоди щодо ремонту укриття в навчальних закладах.

Варто зазначити, що структурні підрозділи Харківської ОВА взимку опублікували у системі “Прозоро” звіти про договори, які були укладені на проведення ремонтних робіт влітку та восени. 

Нагадаємо, що в Запоріжжі також роботи фінансуються як Департаментом так і територіальними відділами освіти.

Але звертає увагу те, що окрім робіт безпосередньо з ремонту укриття в Запоріжжі, на відміну від Харкова, набагато більше угод з придбання обладнання та устаткування для укриття: матраци, меблі, ліхтарики, лавки тощо.

#досвід_регіонів