Відновлення шкіл Харкова: в одному з районів міста масово уклали угоди на протипожежну сигналізацію в укриттях

Управління освіти Адміністрації Немишлянського району міста Харкова уклало відразу п’ять угод на налагодження системи пожежної сигналізації в шкільних укриттях загальною вартістю 365,4 тис. грн.

Про це стало відомо під час моніторингу системи “Прозорро”.

Для всіх угод Управління обрало підрядника ТОВ “Охорона мастерс сервіс”. Мова йде про ремонтні роботи із захисту приміщень укриття закладів освіти шляхом монтажу та налагодження системи пожежної сигналізації.Всі угоди уклали протягом 2023 року.

Засновником ТОВ “Охорона мастерс сервіс” є Віктор Косолапов, який також володіє понад десятью охоронними фірмами. В 2018 році ХАЦ розповідав про зв’язок Косолапова з керівництвом КП “Муніципальна охорона”.

Наприклад, у декларації директора КП «Муніципальна охорона» Миколи Шовкопляса вказано, що він взяв в борг 320 тис. грн якраз у Віктора Косолапова. Крім того, Косолапов є кількох охоронних фірм, де до нього засновником була дружина заступника директора КП «Муніципальна охорона» Олена Краснокутська. 

Варто зазначити, що не всі районі міста укладають угоди на подібні роботи. В результаті аналізу можна побачити, що в різних районах є різні пріоритети, щодо ремонту шкіл. В основному кошти направлені відбудову навчальних закладів після ракетних обстрілів. Фінансування ремонту укриття в школах є нерівномірним. 

Директор Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко розповіла виданню Kharkiv Today, що “за 2022-2023 роки вдалося підготувати у школах 50 укриттів. Вони повністю дієві, їх прийняли співробітники ДСНС. Ще у 48 школах ведуться роботи.

Для порівняння, то за даними системи “Прозорро”, у Запоріжжі майже немає угод на створення протипожежної сигналізації у шкільних укриттях. Договори на влаштування систем оповіщення за останній час були лише для шкіл обласного підпорядкування.

Але при цьому в Запоріжжі масово укладають договори на встановлення протипожежних сигналізацій у лікарнях.

#досвід_регіонів