Хто отримує гроші за обстеження постраждалих будинків у Харкові: подробиці

Понад 20 млн гривень з початку року за техобстеження будинків, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, заплатили Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради та Управління, яке йому підпорядковується.

Про це стало відомо ХАЦ в результаті моніторингу сайту публічних коштів.

Раніше ХАЦ дослідив витрати Департаменту ЖКГ з січня до початку березня і вияснив, що на обстеження будинків витратили понад 7,7 мільйона гривень.

Тепер моніторинг стосувався періоду з 1 березня до початку липня.

Так, Департамент ЖКХ перерахував підрядникам за обстеження постраждалих будинків 7,1 млн грн, з яких шість мільйонів отримало ТОВ “Енергопромпроект”. Директором ТОВ “Енергопромпроект” є Дмитро Ганенко. Також серед співзасновників є Павло Самотой.

Щодо решти підрядників, то це ТОВ “Алдена”, “Енергогазсервіс-С”, ФОП Успаленко Олексій Вікторович, ТОВ “Фаворит-Експерт”, яке провело сумнівну експертизу будинків в центрі міста, та ТОВ “Системінжиніринг”.

Крім того, договори на обстеження будинків укладало й Управління з будівництва, ремонту та реконструкції цього ж Департаменту ЖКГ. З початку березня Управління уклало угод на суму 5.6 млн грн.

Найбільше отримало ТОВ “Алдена” – 3,71 млн грн.

Засновниками підприємства є Антон та Олександр Кислиця. Останній також є засновником ТОВ “Український центр фiтотехнологiй”, яке минулого року отримало 1,425 млн гривень за проектні роботи реконструкції колишньої школи інтернату під житловий будинок по Пролетарському шоссе, 24 в м. Змієві.

Ще 639 тис. грн перерахували ТОВ “Таламус Груп”. Засновником є Артем Киценко, той самий, що й у “Фаворит-Експерт”.

472 тисячі гривень перерахували за роботи ФОП Омельченко Ірина Володимирівна, зокрема, за обстеження будинку по вул Наталії Ужвій, 72. 

ТОВ “МКС-Плюс” отримало 373,1 тисячу гривень за обстеження будинку по вул. Наталії Ужвій,60.

ХАЦ вже писав, що у травні з цим підрядником Управління уклало шість договорів на майже два мільйона гривень. Мова йде про розробку проєктної документації для відновлення будинків на Салтівці. 

До 2023 року фірма державних та комунальних підрядів не отримувала, а до квітня 2023 року серед засновників була дружина члена виконкому Андрія Колоса. 

Зараз МКС-Плюс записана на Юрія Соболєва, з яким Колос разом працював у корпорації АВЕК Олександра Фельдмана, а потім перетинався у фірмах забудовника – “Строй сіті Девелопмент”.

Нагадаємо, що зараз Колос є серед засновників ТОВ “Проектний Альянс”, яке регулярно отримує підряди в рамках обласної програми тероборони.

Найбільшу суму за обстеження будинку заплатили ПП “Паллада” з оточення екснардепа та власника будівельної корпорації “Авантаж” Анатолія Денисенка. Мова йде про будинок по вул. Ахієзерів,4.

Нагадаємо, що ХАЦ спільно з “Запорізьким центром розслідувань” моніторить процес відновлення інфраструктури, яка постраждала в результаті обстрілів рф.

Так у Запоріжжі у період з листопада 2022 по березень 2023 на обстеження багатоквартирних будинків виділили 1,4 мільйона гривень. 

#Досвід_регіонів