Як російська пропаганда виправдовує масовані ракетні обстріли цивільної інфраструктури України

Російська пропаганда після масованого ракетного обстрілу цивільної інфраструктури України протягом 10-11 жовтня, вигадала для своїх окупаційних військ декілька виправдань.

Нагадаємо, що за інформацією заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, внаслідок вчорашніх ракетних обстрілів України – загинуло 23 людини, 100 осіб було поранено.

Російські окупанти, захищаючи тероризм, який коїть їх країна, намагаються запевнити аудиторію в своїй країні та на Заході, що всі жахливі наслідки від обстрілів, в тому числі і жертви серед цивільного населення, це у зв’язку з роботою української ППО. Начебто російські ракети та дрони долітають до військових цілей, а зруйновані житлові будинки, об’єкти соціальної, критичної інфраструктури – це від влучання українських ракет ППО (С-300), які не можуть збити ракети окупантів. Це досить популярний наратив російської пропаганди з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну, основною метою якого є змушення світу повірити в те, що в них настільки високоточна зброя і жодних наслідків для простих людей не було б, якби Україна не використовувала ППО.

Але ці виправдання, які в собі несуть маніпуляції та дезінформацію, фактично заперечуються тією ж самою російською пропагандою, яка визнає, що це вони бомблять міста України, електростанції та іншу критичну інфраструктуру, але це лише тому, що начебто НАТО в Югославії та США в Іраку бомбило мирні міста та знищувало об’єкти цивільної інфраструктури. Звісно, що і це є маніпуляцією російської пропаганди.

Навіть Президент росії володимир путін не приховує, що на пропозицію міноборони росії та за планом генштабу було завдано удари по об’єктам енергетики, військового управління та зв’язку України.

А насправді загинуло мирне населення, ракетами у Києві пошкоджено будівлі вищого навчального закладу, житлові та офісні будинки, одна з ракет влучила у дитячий майданчик.

Одна з російських ракет прилетіла в самісенький центр Києва, на перехрестя вулиці Володимирської та бульвару Шевченка, звідки ввечері Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення: «російська армія спеціально завдала ці удари саме у ранкову годину пік. Це характерна тактика терористів: вони хотіли нагнати більше страху і зачепити якомога більше людей. Вони зачепили, вони зачепили увесь світ».

Російські загарбники зранку 10 жовтня випустили по Україні 84 крилаті ракети та 24 безпілотники, з яких 43 ракети та 13 безпілотників українським силам ППО вдалось збити.

У ДСНС України повідомили, що вчора були зафіксовані потрапляння по об’єктах критичної та цивільної інфраструктури у 12 областях та у Києві, де виникло понад 30 пожеж.

За даними ГУР, цей масований обстріл росіяни почали готувати ще тиждень тому.

«Російські окупаційні війська отримали вказівку з кремля готувати масовані ракетні удари по цивільній інфраструктурі України ще 2 та 3 жовтня. До військових частин стратегічної та дальньої авіації надійшли накази про підготовку до завдання масованих ракетних обстрілів. Цілями визначалися саме об’єкти критичної цивільної інфраструктури та центральні райони густонаселених українських міст 8 жовтня на аеродром «Оленья» з аеродрому Енгельс було перебазовано сім стратегічних бомбардувальників Ту-160 та споряджено їх крилатими ракетами Х-101», – повідомляють у розвідці.

За фактами масованого обстрілу цивільної інфраструктури Києва, столична прокуратура розпочала досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.