Як працювали публічні закупівлі на Харківщині в квітні

Для військових потреб у квітні в Харківській області уклали договорів на суму 45,6 мільйонів гривень.

У квітні на Харківщині частіше стали використовувати спрощені процедури для проведення публічних закупівель. Відкритих торгів не оголошували.

Зокрема, для військових потреб у квітні в Харківській області уклали договорів на суму 45,6 мільйонів гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Всього в квітні на Харківщині уклали договорів за неконкурентною процедурою на 105 млн. грн.

Зазначимо, що замовники нині можуть використовувати можливість швидких закупівель по процедурі «Українська визвольна війна». Саме за цією процедурою і було проведено закупівель на 45,6 млн. грн. Урядова постанова від 28 лютого №169 дозволила проводити закупівлі товарів та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони без застосування процедур, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».

За перший місяць війни подібних закупівель уклали набагато менше, всього на 17,6 млн. грн.

У квітні сума є вже майже втричі більшою. Всього за місяць уклали 287 спрощених угод. Найбільше таких угод в квітні уклало – КУ “Богодухівський психоневрологічний інтернат”. В них 41 така угода. 32 договори за “військовою” процедурою вклав Територіальний центр соціального обслуговування Краснокутської селищної ради Богодухівського району, 20 – комунальне підприємство “Еко-Сан” з Лозової.

Якщо ранжувати за сумою, то найбільше у квітні за цією процедурою уклали договорів КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала – 11 договорів на 12,1 мільйона гривень. Потім йде Красноградське комунальне підприємство “Водоканал” – 5,45 млн. грн. та КНП “Мереф’янська центральна районна лікарня” – 5,43 млн. грн.

В цілому ж за спрощеною процедурою на Харківщині купували продукти харчування, ліки, дизельне паливо, бензин, будівельні матеріали, ліки, укладали угоди на запчастини, поставку електричної енергії та природного газу.

Також у квітні цього року лише один раз використали спрощену процедуру для протидії COVID-19, уклавши договір на 340 тис. грн. КНП “Міська клінічна лікарня №13” придбала розхідні матеріали для лікування хворих на коронавірус.

На цьому тижні було декілька закупівель, які викликали інтерес. Наприклад, комунальне підприємство “Комунальник” з смт. Слобожанське Змївського району придбало 3000 л. дизельного палива по 46,3 грн. за 1 л. При тому, що більшість замовників в квітні купували дизельне паливо по 37-42 грн. за 1 л.

Комунальна установа “Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці” придбала 151 кг твердого сиру від 45% жиру по 360 грн. за 1 кг. В той час як подібний сир більшість замовників купує по 280 грн. за 1 кг.

Той же пансіонат придбав 100 кг м’ясного натурального напівфабрикату з яловичини, б/к по 318 грн. за 1 кг.

Ну і нарешті, Слобожанське сільськогосподарське комунальне підприємство з Кегичівського району придбало 1063 літри дизельне паливо Energy -ДП-Л-Євро4-ВО по 47 грн. за 1 л. Подібне ж дизельне паливо Красноградська РДА придбала по 42,2 грн. за 1 л.

В цілому ж ринку публічних закупівель на Харківщині ще дуже далеко до довоєнних часів.