Як працювали публічні закупівлі на Харківщині в травні

Для військових потреб у травні в Харківській області уклали 377 договорів на суму 64,9 мільйонів гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Наприклад в квітні для військових потреб у Харківській області уклали 322 договори на 54,1 млн. грн.

В березні подібних закупівель уклали набагато менше, всього на 17,6 млн. грн. Але, замовники в нашому регіоні з кожним місяцем все більше і більше використовують цю процедуру для закупівель.

Зазначимо, що замовники нині можуть використовувати можливість швидких закупівель по процедурі «Українська визвольна війна». Саме за цією процедурою і було проведено закупівель на 64,9 млн. грн. Урядова постанова від 28 лютого №169 дозволила проводити закупівлі товарів та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони без застосування процедур, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».

Найбільше таких угод в травні уклало – КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала. В них 46 таких угод. 35 договорів за “військовою” процедурою вклало комунальне підприємство “Еко-Сан” з Лозової, 24 договори – Територіальний центр соціального обслуговування Краснокутської селищної ради Богодухівського району.

Якщо ранжувати за сумою, то найбільше у травні за цією процедурою уклало договорів харківське КП “Підземне місто” – 2 договори на 22,5 млн. грн. Потім йде КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала – 46 договорів на 6,7 мільйона гривень. Замикає трійку – АТ “Укргазвидобування в особі філії “Шебелинкагазвидобування” – 9 договорів на 4,9 млн. грн.


В цілому ж за спрощеною процедурою на Харківщині купували продукти харчування, ліки, дизельне паливо, бензин, будівельні матеріали, укладали угоди на запчастини, поставку електричної енергії та природного газу.

Цікаво, що жодного разу у травні цього року не використали спрощену процедуру для протидії COVID-19. В квітні цю процедуру закупівлі на Харківщині використали один раз.

Всього в травні на Харківщині уклали 2587 договорів на 100,9 млн. грн. Крім одного договору, всі інші уклали за неконкурентною процедурою. КНП “Дергачівська центральна лікарня” вирішила закупити за спрощеною процедурою закупівлі на 165 тис. грн. консультативні послуги з питань технічної підтримки та супроводження комп’ютерної програми «Інформаційно-аналітична система «SimplexMed». В закупівлі приймав участь один учасник, з яким і уклали договір.

В квітні хоч і уклали менше договорів, а саме 2143, але загальна сума біла значно більшою – 175,9 млн. грн.

На минулому тижні було декілька закупівель, які викликали інтерес. Наприклад, роганський “Центр первинної медичної допомоги №4 Харківського району” придбав за 37 тис. грн. ноутбук Lenovo IdeaPad Flex 5 15ITL05 (82HT00C3RA) Platinum Grey.

А КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала придбало 150 кг вершкового масла (від 72,5%, фасоване) по 300 грн. за кг.

В цілому ж ринку публічних закупівель на Харківщині ще поки дуже далеко до довоєнних часів.