Для військових потреб у червні-липні в Харківській області уклали 1210 договорів на суму в 180 мільйонів гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.
Зазначимо, що замовники нині можуть використовувати можливість швидких закупівель по процедурі «Українська визвольна війна». Саме за цією процедурою і було проведено закупівель в червні-липні на 180 млн. грн. Урядова постанова від 28 лютого №169 дозволила проводити закупівлі товарів та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони без застосування процедур, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».
Всього з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну за цією процедурою на Харківщині уклали 2173 договори на 330,9 млн. грн. В червні-липні цією процедурою користувались набагато частіше, ніж в березні-травні.
Найбільше таких угод в червні уклала Обласна клінічна психіатрична лікарня №3 – 55 договорів, 51 договір за “військовою” процедурою вклало комунальне підприємство “Еко-Сан” з Лозової, 49 – КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала”. Якщо говорити про липень, то тут лідером з 47 договорами є Харківський авіаційний інститут в особі Студентського містечка Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського, 34 договори уклало КП “Еко-Сан”, 33 – КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала. Протягом березня-липня майже завжди в трійку лідерів по кількості договорів за “військовою процедурою” потрапляють якраз лозівське “Еко-Сан” та клінічний центр урології і нефрології імені В.І. Шаповала.
Якщо ранжувати за сумою, то лідером у червні – липні за цією процедурою є АТ “Укргазвидобування в особі “Шебелинкагазвидобування” з 39,6 млн. грн. (40 договорів), на 26,4 млн. грн. уклав 24 договори Харківський національний медичний університет, ще на 11,1 млн. грн. 17 договорів уклало КП “Зміїв-сервіс”.
Харківський національний медичний університет в червні-липні більшість з 26,4 млн. грн. витратив на послуги з поточного ремонту будівель та інфраструктури, які були пошкоджені під час збройної агресії російської федерації.
В цілому ж за спрощеною процедурою на Харківщині купували продукти харчування, ліки, дизельне паливо, бензин, будівельні матеріали, укладали угоди на запчастини, поставку електричної енергії та природного газу.
На Харківщині в червні-липні цього року також двічі використали спрощену процедуру для протидії COVID-19. Обидва рази це було Лозівське територіальне медичне об’єднання. На загальну суму в 100 тис. грн.
Всього в червні-липні на Харківщині уклали 9043 договори на 532 млн. грн. , з яких 141 договір на 162,8 млн. грн. уклали за конкурентними процедурами.
Влітку 2022 року замовники на Харківщині помітно більше уклали договорів, ніж весною. Звісно, що і сума договорів є набагато більшою. Але якщо порівнювати з червнем-липнем 2021 року, то ринку публічних закупівель на Харківщині ще поки все одно дуже далеко до довоєнних часів.
Також в червні-липні було декілька закупівель, які викликали інтерес.
Обласна клінічна наркологічна лікарня придбала 6 холодильників Ardesto DDF-M267W180 по 14950 грн без ПДВ та 3 холодильники Vestfrost VD 142 RW по 7700 грн. без ПДВ. Зараз холодильник Ardesto DDF-M267W180 пропонують придбати за 12,5-13 тис. грн.
Та ж сама Обласна клінічна наркологічна лікарня 4 липня уклала договір на придбання дефібрілятору-монітору S6 за 289,8 тис. грн. Також 4 липня КНП “Вузлова багатопрофільна лікарня станції Шепетівка” з Хмельницької області такий самий дефібрілятор-монітор S6 придбало за 165,6 тис. грн., В травні цього року КНП «Поліклінічне об’єднання» Кропивницької міської ради придбало два такі дефібрілятори-монітори по 165 тис. грн. за одиницю.
Харківський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Гармонія” Харківської облради придбав 70 кг телятини по 274 грн. за 1 кг., 104 кг. яловичини по 257 грн. за 1 кг., 200 кг. свинини по 203 грн. за 1 кг., 65 кг курячого філе по 151,25 грн. за 1 кг.
—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.