Російсько-французька компанія PowerJet, що випускає двигуни SaM146 для літака Superjet 100, через санкції припинила їхнє техобслуговування та ремонт. Компанія, зареєстрована у Франції, повідомила партнерів РФ, що призупиняє контрактні зобов’язання через введені санкції з боку США та ЄС.
Також, повністю призупинили постачання запчастин, ремонт двигунів та надання їх у лізинг.
Глава Мінпромторгу Денис Мантуров повідомив: “Ми зробили наперед запаси, причому це так звані хаби, щоб обслуговувати техніку і в країні, і за кордоном”.
Але на скільки вистачить цих запасів російський чиновник не каже. Як бачимо, що навіть російський літак має залежність від іноземних компаній.
Є у Росії проблеми не лише з літаками, але й з кораблями.
Постачальники суднового палива припинили обслуговування суден під російським прапором у великих європейських вузлах, включаючи Іспанію та Мальту. Про це пише агентство Ройтерс з посиланням на джерела. Агентство уточнює, що судна під російським прапором не можуть отримати паливо на Мальті, британському Гібралтарі та в сусідньому Альхесірасі в Іспанії – основних заправних зонах Середземномор’я.
Рейтер зазначає, що припинення послуг із заправки викликано безліччю факторів.Так, компанії намагаються самостійно випередити наступну хвилю санкційних заходів, відмовляючись укладати контракти з російськими організаціями.
Крім того, банківські обмеження викликали проблеми з оплатою суднового палива, яке зазвичай оцінюють у доларах,а не у “дерев’яних”.
А тепер про ринок автівок. Російська компанія, яка займається онлайн-продажем автівок зібрала всі основні новини про ринок у березні.
Тож, нові автомобілі у березні подорожчали на 30-50% – саме настільки переписали офіційні ціни представництва.
“Але ми знаємо, що деякі дилери пішли ще далі, і виставили ціни в 2 – 2,5 рази вище РРЦ! Особливо відзначився один із дилерів УАЗу, пропонуючи Патріот за 3,5 мільйона рублів”, -йдеться у повідомленні видання.
З кожним днем ситуація все менш передбачувана, розкид цін на ту саму модель у різних дилерів може відрізнятися на 30-50%.
Також вони повідомляють, що у квітні АВТОВАЗ йде у відпустку, але до червня обіцяє налагодити випуск усічених в опціях та іноземних комплектуючих автомобілів. Що конкретно пропаде з вазівських машин стане зрозуміло ближче до літа. Ряд джерел говорять про виключення подушок безпеки, ESP, ABS, ряду електронних блоків та датчиків.
“Але машина зможе їздити і це головне! Як у 80-х роках, але їздити)”, -жартує видання. Хоча це й не жарт.
Також вони повідомляють, що в основному нові автівки на росії будуть з Китаю.
Продовжуємо фіксувати зрост цін на продукти. Зокрема, у Ростові вартість борщового набори збільшилася на третину. Про це повідомляє місцеве видання.
Місцеве видання відмічає, що приготування борщу тепер не кожному “ростовчанину” по карману. За місяць “борщовий набір” подорожчав на 36 відсотків, або 350 р та коштує 1140 р. Найдорожча у ньому яловичина. Кілограм м’яса коштує приблизно 560 рублів. Кілограм капусти сьогодні – не дешевше за 120 рублів. Ціна кілограма моркви та буряків однакова – 80-82 рублі. Кілограм цибулі коштуватиме 42 рублі, картоплі – 69 рублів.
Крім того, Вологодський молочний комбінат, який є найбільшим у північно-західній частині росії, збільшив відпускну вартість продукції на 15 відсотків.
Про це місцевим мешканцям повідомила депутатка думи у Вологді. Тепер один літр молока коштує близько 100 р.
30 березня комбінат підвищив відпускну ціну на продукцію на 15%, тому що:
— подорожчала сировина
— запаси упаковки закінчилися, її закупили в 1.5 рази дорожче
— подорожчали миючі засоби, які на харчовому виробництві мають дуже важливе значення та закуповуються у великих обсягах
– виросли в ціні закваски прямого внесення
– Зросли в ціні тести для антибіотиків для сирого молока
– виросли в ціні деталі для обладнання та транспорту
“Загалом нічого радісного”, — пише у себе на сторінці в соціальних мережах депутат гордуми.
Також вона додала, що теперішні ціни будуть до кінця квітня.
Що буде потім депутат не написала, але ймовірно ще збільшаться.