Як впливають антиросійські санкції: підбірка ХАЦ, частина 6

Дефіцит ліків, проблеми з відпочинком, заборона використання популярних шрифтів та радянські фільми у кінотеатрах. Такий результат західних санкцій, які були введені через війну, яку рф розпочала проти України.

Тож чергова підбірка результатів санкцій від “Харківського антикорупційного центру”.

Через санкції російський ринок ліків продовжує лихорадити. Як пише видання “Комерсант”, у березні кількість зірваних держтендерів в росії на закупівлю ліків виявилася на 40% більшою, ніж рік тому. Оператори не змогли придбати препарати на 26,2 млрд руб. Так, підвідомчі МОЗ установи не змогли придбати імпортні вакцини – пентавалентну від Sanofi і від пневмококової інфекції від Pfizer на загальну суму понад 7,6 млрд руб. Постачальники уникають жорстко зафіксованих цін за держконтрактами через нестабільний курс рубля і труднощі з логістикою. 

Крім того, у березні росіяни витратили на ліки 134 млрд руб., що нв 1,6 разів більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Про це повідомив ТАРС із посиланням на Центр розвитку перспективних технологій (ЦРПТ). За даними ЦРПТ, за останній місяць на росії продали 427 млн ​​упаковок проти 215 млн упаковок у березні 2021 року. За підрахунками, за рік попит на ліки зріс майже вдвічі.

 Найбільше у березні росіяни купували: ксилометазолін – купили 18 млн упаковок (попит зріс на 34%), бісопролол – 8,8 млн упаковок (+210%), ібупрофен – 8,7 млн ​​упаковок (+83%), панкреатин – 6,3 млн упаковок (+120%). Також на 88% зріс продаж німесуліду, на 74% — диклофенаку, на 92% — омепразолу, на 64% — парацетамолу та в 2,3 разу — активованого вугілля.
Ще один результат санкцій: на росії назріває серйозний дефіцит контейнерів – ключового елемента для перевезень. Російський контейнерний ринок передбачає втрату 300–500 тис. TEU ємностей, 37,5–66% зборів, які поступово забирають, йдуть із країни, їхні власники – великі лінії. Ці контейнери використовували навіть для внутрішньоросійських перевезень. Власним виробництвом втрати покрити неможливо, адже на росію випадає лише 10 тис. контейнерів на рік, а для покупки в Китаї потрібно до 1,4 млрд дол.

З кожним днем відпочинок для росіян поза територію рф становиться все більш проблемним.

Мережа готелів RIU Hotels&Resorts з 13 квітня закрила бронювання для російських туристів і проінформувала про це туроператорів, які співпрацюють з мережею, повідомила прессекретар російського союзу туріндустрії (РСТ) Ірина Тюріна. Тюріна нагадала, що мережа RIU була створена в Іспанії та має 100 готелів у 20 країнах. Так, готелі RIU в Мексиці, Домінікані, на Шрі-Ланці входять в першу десятку найбільш популярних у росіян, на Мальдівах – в першу тридцятку.

За інформацією туроператорів, з 13 квітня забронювати номер в готелях RIU для російських туристів неможливо, при цьому за бронями, зробленими до цієї дати, заселення проводитиметься, повідомляє Інтерфакс.

Американська компанія Monotype, яка володіє правами на такі популярні шрифти, як Times New Roman, Arial, Helvetica, Tahoma та Verdana, закрила доступ до своєї бібліотеки на сайті для користувачів з росії, тобто з російських IP-адрес.

Сайт Monotype в росії є доступним, але при спробі відкрити сторінку з каталогом шрифтів користувач бачить повідомлення про заборону доступу.
“Ймовірно, власник сайту встановив обмеження, які перешкоджають вам отримати доступ до сайту”, – зазначено у повідомленні.

В росії можна відкрити сервіс за допомогою VPN-сервісу.

Нові фільми у російських кінотеатрах будуть ще не скоро.

Тож у Ніжньому Новгороді кінотеатр пропонує переглянути радянську комедію