Як впливають антиросійські санкції: підбірка ХАЦ, частина 5

Звільнення працівників на росії тепер називають “вивільненням”, автозапчастини стають справжнім дефіцитом, а ціни них зростають постійно. Крім того, росіяни очікують активізації угонів автівок саме заради запчастин. Ще одна новина: перед загрозою зупинення опинилися також російські нафтогазові підприємства та виробники пива.

Тож почнемо.

Через брак автомобілів у дилерів та дефіциту запчастин у росії страховики очікують активізації викрадачів та шахраїв. Директор департаменту роботи з автобізнесом «Росдержстраху» Сергій Кириченко заявив, що події розвиваються стрімко, тому незабаром почнуть красти автомобілі з метою розбору на запчастини.

Нет описания.

Він нагадав, що ряд виробників призупинили постачання нових автомобілів та деталей до них до Росії. Страховик припустив, що вартість деяких моделей машин в економ-класі зросте у 1,5-2 рази.

Також експерти порадили готуватися до подальшого підвищення вартості полісів КАСКО. Раніше кілька автоконцернів оголосили про тимчасове призупинення виробництва та постачання машин до Росії у зв’язку з проблемами з логістикою. Серед них Volkswagen, Skoda, Toyota, BMW, Mercedes-Benz, Porsche та Rolls-Royce.

Крім того, великі російські вертикально інтегровані нафтові компанії опинилися в ситуації, коли над їх нафтопереробними підприємствами нависла реальна загроза зупинки. Вона пов’язана з тим, що в процесі переробки нафти, крім бензину, гасу, дизпалива та інших вуглеводнів виходить і найв’язкіша і нелетюча фракція — мазут.

Останнім часом відвантаження мазуту закордонним споживачам дуже важко. Компаніям доводиться зберігати його надлишки у hосії. На сьогодні вільні обсяги у сховищах практично закінчилися.

Подальше виробництво бензину можливе лише при можливості якось позбавлятися мазуту, що отримується при цьому. Його можна було б використовувати як паливо для ТЕЦ замість природного газу. Однак багато сортів російської нафти, особливо видобутої в Татарстані, характеризуються підвищеним вмістом сірки. Відповідно, спалювання високосірчистого мазуту загрожує енергетичним компаніям екологічними штрафами. Тому, щоб не зупиняти випуск моторного палива в Росії, нафтовики пропонують хоч би тимчасово скасувати санкції за шкоду екології для електростанцій, повідомляє «Комерсант».

Представники пивоварної галузі росії заявили, що їм терміново потрібна програма держпідтримки для виробників хмелю, інакше компанії залишаться без сировини. Про це йдеться у зверненні голови ради Союзу російських пивоварів (УРП) Данила Брімана голові Мінсільгоспу Дмитру Патрушеву. Загроза зупинки заводів пов’язана із майже повною залежністю пивоварів від постачання з Німеччини, Чехії та США. Загалом Росія використовує 7-7,5 тисяч тонн хмелю на рік, але частка внутрішнього продукту становить лише два відсотки.

Станом на кінець березня більшість великих російських підприємств було забезпечено сировиною на кілька місяців. Якщо постачання нових обсягів затягнеться, виробництво пива припиниться.

При цьому, визнає Бріман, процес імпортозаміщення не буде швидким. За оцінками Асоціації хмелярів Росії, щоб збільшити випуск до тисячі тонн до 2030 року, необхідно понад 500 мільйонів субсидій щороку протягом трьох-п’яти років. Допомога має компенсувати інвесторам 70 відсотків фактичних видатків.

І наостанок: шість челябінських підприємств заявили про масові скорочення працівників. Новини не потішать щонайменше півтори тисячі південноуральців. Адже згідно з офіційною інформацією служби зайнятості, попереду масові звільнення – про скорочення штату заявили кілька підприємств. 

Цікаво, що російське Мінпраці замінило слово “звільнення” на “вивільнення”. Тепер у відомстві в повідомленнях про масові звільнення чиновники публічно називають це «запланованим вивільненням».

Останнім часом п’ять організацій позбавили заробітку більше 800 південноуральців. Із ситуацією «визволення» зіткнулися у Златоусті та Нагабайському районі. Теплоенергетична фірма відправила «на мороз» понад 400 співробітників, решту звільнили із соціально-реабілітаційного центру.