Відповідь ХАЦ на заяву ХОВА стосовно “розповсюдження неправдивої інформації”

У зв’язку з обвинуваченнями з боку Харківської обласної військової адміністрації у розповсюдженні неправдивої інформації та фейків ХАЦ вимушений надати відповідь, яка стосується нашого останнього матеріалу про піар- та суміжні послуги для ХОВА.

Скрин заяви ХОВА

У матеріалі ХАЦ під назвою “Стало відомо ще про 2 мільйони, які Харківська обласна військова адміністрація витратила на піар”, що вийшов сьогодні вранці на нашому сайті, немає жодної неправдивої чи фейкової інформації.

Чи свідомо чи ні, не знаємо, але ХОВА у своїй заяві маніпулює фактами щодо нашої публікації.

По-перше, ми в першому абзаці матеріалу вказуємо, що всі 7 закупівель – це закупівлі, договори на які були укладені 24 лютого 2023 року. Ніде не стверджується, що договори укладені зараз, у липні 2023-го.

По-друге, всі 7 закупівель, про які йде мова, – завантажені в систему публічних закупівель “Prozorro” вчора – 26 липня 2023 року, у другій половині дня, після чого і стало відомо про додаткові 2 мільйони гривень на піар та супутні послуги для ХОВА. Оскільки ХАЦ вважає своєю метою постійний моніторинг витрат коштів українських платників податків, то ми відразу повідомили своїм читачам нову інформацію про витрати ХОВА.

Не знаємо, що мала на увазі Харківська обласна військова адміністрація, коли повідомила, начебто не публікувала 7 нових закупівель на інформаційні послуги, а на порталі “Prozorro” були проведені “технічні оновлення”. Але все просто для розуміння: закупівлі в системі – нові, договори (які, до речі, не оприлюднені) – не нові. 

ХОВА не оприлюднила в Prozorro договори та кошториси цих закупівель, внаслідок чого неможливо перевірити, чи обґрунтовані ці витрати і чи відповідають вони рівню ринкових цін. При цьому безумовним пріоритетом в діяльності ХАЦ залишається базовий принцип – українські платники податків мають право знати, як витрачаються їхні кошти. Під час цього моніторингу ми неодноразово звертались за необхідними коментарями у структурні підрозділи ХОВА.

Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ХОВА уклала договорів на висвітлення своєї діяльності у ЗМІ, на рекламні, маркетингові послуги, друк фотоальбомів, послуги з організації та зв’язків з громадськістю, послуги із графічного дизайну, послуги фотографів і т. ін. на 12-12,5 мільйонів гривень.

#хац_контроль