Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, протягом 2022 – 2023 років, Харківська ОДА (ОВА) витратила 8,23 млн. грн на висвітлення своєї діяльності в ЗМІ, на виготовлення та друк різноманітних фотоальбомів, виготовлення відеоматеріалів, фотоматеріалів, а також на послуги з графічного дизайну. З них – більше 5 млн. грн. – на висвітлення своєї діяльності в засобах масової інформації. Переважну більшість коштів сплатили на рахунки ТОВ “Маркетинг ЮА” з Києва. Про це стало відомо з системи публічних фінансів.

Нещодавно, в системі публічних закупівель “ProZorro”, з’явилась минулорічна закупівля саме на 4 млн. грн., в якій було укладено договір від 19 травня 2022 року між Харківською ОДА та ТОВ “Маркетинг ЮА” щодо маркетингових послуг на 2022 рік. Саме стільки в 2022 році і перерахувала ХОВА цій фірмі за висвітлення своєї діяльності в ЗМІ. Ще 100 тис .грн. на рахунки цієї фірми ХОВА в 2022 році перевела за послуги з виготовлення інформаційної поліграфічної продукції.

В 2023 році вже 780,75 тис. грн. ХОВА заплатила на рахунки ТОВ “Маркетинг ЮА” за висвітлення та розповсюдження інформації про свою діяльність в електронних засобах масової інформації та інших ЗМІ.

За інформацією громадської організації “ОПОРА”, під час передвиборчої кампанії в 2021 році на позачергових виборах Харківського міського голови, ТОВ “Маркетинг ЮА” отримало декілька тисяч доларів за рекламу на Facebook-сторінці “Первый свободный”. Рекламні дописи стосувалися піару кандидатів у мери Харкова – Михайла Добкіна та Дмитра Мариніна, а також критики місцевої влади та особисто на той момент в.о. Харківського міського голови Ігоря Терехова.

Фото – “ОПОРА”

Через ТОВ “Маркетинг ЮА” опоненти Ігоря Терехова розпочали працювати навіть раніше, ніж офіційно розпочалась передвиборча кампанія. Ще в червні 2021 року проплатили рекламу 14 публікацій і абсолютно всі дописи стосувались критики Ігоря Терехова зі звинуваченнями у корупції при реконструкції зоопарку, використання бюджетних коштів заради власного піару, земельних махінаціях і т.д.

Також ТОВ “Маркетинг ЮА” протягом 2021-2023 роки отримав декілька мільйонів гривень від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації за інформаційні послуги SMM, SO (SEO) та їх розміщення в електронних ЗМІ; за створення та поширення інформації, авторських матеріалів про свою діяльність в загальноукраїнських ЗМІ, в мережі Інтернет; за організацію та проведення прес-конференцій; за друк та розповсюдження інформаційних брошур, створення аудіороліків; за послуги з графічного дизайну.

Керівником та власником ТОВ “Маркетинг ЮА” є Ігор Шаповалов. До липня 2020 року власниками фірми були Антоніна Яременко (також була і керівником фірми) та Марина Січкарчук.

Крім цього, в грудні 2022 року Харківська ОДА (ОВА) заплатила 400 тис. грн. на рахунки ТОВ Діджитал Системс” з Києва щодо виготовлення та розміщення фотоальбому “Хроніки звільненої Харківщини. Власником та керівником фірми є Анастасія Рокицька. Ще 350 тис. грн. цій фірмі перерахували за створення та друк фотоальбому “Хроніки руйнувань Харківщини”; 200 тис. грн. за інформаційний бюлетень “Харківщина – це Україна”; 850 тис. грн. за послуги з графічного дизайну та розповсюдження інформації про діяльність ХОВА в ЗМІ. Всього – 1,8 млн. грн.

І нарешті, 1,55 млн. грн. від Харківської ОВА в 2022-2023 роках, після повномасштабного вторгнення росії в Україні, отримало ТОВ “Регіональні новини” (“REGIONEWS”) щодо створення відеоматеріалів, друку фотоінформації, проведення соц.опитування та аналіз громадської думки (на соц.опитування було витрачено 300 тис. грн.) та послуг з графічного дизайну. Власником цієї ТОВ є Тетяна Панченко з реєстрацією в АР Крим, а директором – Ольга Шаповалова. З “ТОВ “Регіональні новини”, як і з ТОВ “Маркетинг ЮА”, під час передвиборчої кампанії на позачергових виборах Харківського міського голови в 2021 році співпрацював кандидат у мери Михайло Добкін.

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.