В окупований Ізюм приїхав священник РПЦ – ексміліціонер, який роками освячував військову техніку та навчав танкістів

В одному з російських пропагандистських відеороликів в окупованому Ізюмі засвітився отець Віталій (Бєляєв) з Казані, який роками співпрацює з силовиками.Віталій Бєляєв раніше служив у батальйоні оперативного реагування “Рись” при УВС м. Казані та батальйоні з охорони органів влади при МВС Республіки Татарстан у званні лейтенанта міліції. Також його називали учасником бойових дій у Чечні.


В 2012 році Бєляєв був заступником керівника відділу Казанської Єпархії по співпраці зі збройними силами. Зокрема їздив у відрядженні в Чеченській Республіці.

ЗМІ писали, що отець Віталій протягом трьох років опікувався 26 загоном спеціального призначення Внутрішніх військ МВС росії.

В 2013 році році він пройшов курс “молодого десантника”. Віталій Бєляєв у складі батальйону спеціального призначення пройшов курс десантної підготовки на базі навчального центру Рязанського вищого військового повітряно-десантного училища.

У ході навчання священнослужитель здійснив стрибки з парашутом з літаків та гелікоптерів військово-транспортної авіації, пройшов тактичну, вогневу, повітряно-десантну та стройову підготовку, а також взяв участь у дводенних тактичних навчаннях із вчиненням 50-кілометрового пішого маршу.

Після цього Бєляєв у камуфляжі поверх ряси відмічає “день ВДВ”.


Відомо, що мінімум з 2014 року Бєляєв викладав у командному танковому училищі. Крім того, він був ініціатором встановлення православного хреста на танковому полігоні.

В 2018 році ций “бойовий батюшка” відмітився поїздкою до Сирії.

Вся церковна кар’єра Беляєва пов’язана з російськими військовими та символами роспропаганди. Тож не дивно, що цей елемент пропаганди окупанти задіяли й в Україні.

Нагадаємо, що окупантам активно допомагають представники УПЦ – філіалу російської православної церкви в Україні.

Так, митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

При цьому Єлисей заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом. Дивлячись на те, що патріарх кирило не приїздів на територію України, то це означає поїздку Єлисея до москви.

Варто відзначити, що територія Ізюмської та Куп’янської єпархії зараз є окупованою. Митрополит Єлисей жодним чином не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії були пошкоджені внаслідок обстрілів.

Крім того, священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводять окупанти. Більше того, під час засідання колаборантів у Куп’янську, де обирали т.з. “голову тимчасової адміністрації звільнених територій Харківської області”, також був присутній священик єпархії.