Вчора, 16 квітня, міноборони рф заявило на власному брифінгу, що втрати української армії перевищують 23 тисячі осіб

“Безповоротні втрати армії та нацгвардії України, а також іноземних найманців становлять 23 367 осіб. В Маріуполі станом на 16 квітня загинуло понад чотири тисячі українських військових, ще 1464 здалися”, – офіційний представник міноборони рф ігор конашенков.


В рф не тільки “журналісти” брешуть та видають бажане для них за дійсне. Навіть офіційні представники міноборони вигадують новини, які нічого спільного з реальністю не мають.

Володимир Зеленський в інтервʼю CNN, оприлюдненому в ніч на 16 квітня, заявив, що з 24 лютого на війні, яку росія веде проти України, загинуло від двох із половиною до трьох тисяч українських військовослужбовців. За словами президента, ще близько 10 тисяч українських військовослужбовців зазнали поранень і що «важко сказати, скільки з них виживе».


І це точно не 23 367 осіб, які загинули на стороні ЗСУ з початку війни і точно не “понад чотири тисячі українських військових, які загинули в Маріуполі”.

Другий фейк кремлівської пропаганди на черзі – “робота на Одещині секретної моніторингової групи НАТО, участь румунських та польських ПВК (приватна військова компанія) у війні на боці України, а також загибель 30 поляків з цієї ПВК у Харківській області”.

“На Одещині розпочала роботу секретна моніторингова група НАТО, до складу якої входять співробітники румунської ПВК. Її завдання – відслідковувати кораблі військово-морського флоту рф. Головними спеціалістами є співробітники румунської ПВК Nordstarsupport Group”, – державне “риа новости”.

Але ще далі пішли в мінобороні рф.

«Ракетними військами рф у населеному пункті Ізюмське Харківської області внаслідок удару ліквідовано загін найманців польської приватної військової компанії. Знищено до 30 польських найманців», — повідомили у міноборони рф.

Жодного офіційного повідомлення від української влади щодо участі іноземних ПВК у війні на боці України – не було. Більше того, саме росія на найвищому офіційному рівні заявляла про можливу відправку в Україну сирійських військових і збір людей у приватні військовому компанії.

В березні, на засіданні ради безпеки рф, міністр оборони сергій шойгу заявив: “До нас надходить величезна кількість заявок від різного роду добровольців з різних країн, які хотіли б приїхати до “луганської та донецької народних республік”, для того щоб брати участь у тому, як вони вважають, визвольному русі. Найбільша кількість – із країн Близького Сходу: вже понад 16 тисяч заявок”. 

путін таку пропозицію схвалив. “Якщо ви бачите, що є люди, які хочуть на добровільній основі, тим більше не за гроші, приїхати та надати допомогу людям, які проживають на Донбасі, – ну що ж, треба піти їм назустріч і допомогти їм перебратися до зони бойових дій”, – сказав він. 

Міноборони США ще 7 березня заявило про те, що “росіяни, як повідомляється, намагаються завербувати сирійців, щоб вони воювали в Україні”.  Про те, що москва вербує сирійців, які вміють воювати в міських умовах, для ведення бойових дій в Україні, 6 березня писала Wall Street Journal.

І нарешті третій гучний фейк від міноборони рф, який масово розповсюджували кремлівські пропагандисти вчора та позавчора – “російські ППО збили український військово-транспортний літак, який віз велику партію військової техніки, вироблену у західних країнах”.

“Російськими засобами протиповітряної оборони в районі Одеси збито в повітрі український військово-транспортний літак, який доставляв велику партію озброєння, поставленого Україні західними країнами”, – офіційний представник міноборони рф ігор конашенков.

Жодних офіційних підтверджень цьому немає. рф розповсюджує таку інформацію для деморалізації особового складу ЗСУ та цивільного населення України. Військова допомога від західних країн, яку надають Україні, не доставляється літаками. Літаками доставляли військову допомогу лише до початку російського вторгнення в Україну.