Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

Про це він заявив у коментарі, який надав одному з пропагандистських каналів окупантів.

Нагадаємо, що у постанові сказано, що собор “засуджує війну як порушення Божої заповіді “Не вбивай!” (Вих. 20:13) і висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні”.

Собор звернувся до влади України та влади РФ із проханням продовжувати переговорний процес “і пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття”.

Також собор висловив “незгоду з позицією патріарха московського та всієї Русі кирила щодо війни в Україні”.

“Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви”, – сказано у тексті постанови.


Священик УПЦ МП Андрій Пінчук заявив, що зі статуту УПЦ МП прибрано все, що пов’язує УПЦ із МП. “Незважаючи на величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Варіння мира відбуватиметься у Києві. Поминання патріарха кирила у церквах УПЦ припиняється”, – написав він.

Що стосується Єлисея, то він заявив, що не буде виконувати рішення собору і що нібито він має на це дозвіл митрополита Київський і всієї України Онуфрія.

“То рішення, яке було прийняте у києві 27 травня, де відбувся помісний Собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікову єдність з патріархом московським та всієї Русі і як правлячий архієрей ізюмської єпархії прийняв рішення, і на це в мене є благословіння Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я прийняв рішення: ми залишаємося у тому статуті, який діяв до 27 травня. Ми поминаємо патріарха та молимося за нього”, – сказав Єлисей.

При цьому Єлисей заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом. Дивлячись на те, що патріарх кирило не приїздів на територію України, то це означає поїздку Єлисея до москви.

Варто відзначити, що територія Ізюмської та Куп’янської єпархії зараз є окупованою. Митрополит Єлисей жодним чином не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії були пошкоджені внаслідок обстрілів.

Крім того, священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводять окупанти. Більше того, під час засідання колаборантів у Куп’янську, де обирали т.з. “голову тимчасової адміністрації звільнених територій Харківської області”, також був присутній священик єпархії. 

#досвід регіонів