“Українські військові вирішили дезертувати з країни, виїхавши нелегально до Європи” – фейк російської пропаганди

Учора в одному російському пропагандистському телеграм-каналі з’явилось повідомлення про те, що начебто бійці 107-ї окремої бригади Сил територіальної оборони вирішили дезертувати з України в Європу.

Звісно, це повідомлення виявилось вигадкою росіян в інформаційній війні.

Пропагандисти називають 107-му бригаду сил ТРо харківською, хоча насправді це буковинська бригада.

Цей підрозділ дійсно допомагав звільняти Харківську область від російських окупантів, але згідно з інформацією на офіційній сторінці у Фейсбуці, на кінець серпня цього року він виконує завдання в Донецькій області.

У фантазіях російських пропагандистів двоє військових 107 бригади отримали відпустку, домовилися з прикордонниками і мали здійснити перехід через українсько-румунський кордон, але їх здали СБУ.

Ці вигадки направлені на те, щоб українські військові здавалися у полон до російських окупантів.

Насправді ж фотографія, яку використали російські пропагандисти, стосується прес-релізу Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон щодо кількості нелегальних спроб перетину кордону у Чернівецькій області протягом останнього тижня серпня. За цей час було затримано 44 правопорушники, які намагались нелегально перейти кордон із Молдовою та Румунією.

Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон 

Звісно, у релізі нічого не було про те, що хтось із утікачів є бійцем 107 бригади сил ТРо.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.