“Бордель із дружин загиблих та важкопоранених бійців ЗСУ” – ганебний фейк російської пропаганди

Російська пропаганда щоденно штампує десятки маніпуляцій та фейків, розрахованих на мешканців Харкова та області. Але серед них бувають такі, що навіть за півтора роки повномасштабної війни вражають цинізмом.

Ось і зараз на одному з пропагандистських російських телеграм-каналів було опубліковано повідомлення, що начебто мешканка Харкова організувала бордель із залученням дружин загиблих та важкопоранених бійців ЗСУ.

Скрин фейку з пропагандистського Телеграм-каналу

Ворожі пропагандисти переконують, що дівчина зібрала близько ста жінок різного віку: вдів і дружин поранених бійців ЗСУ та відкрила бордель. Таким чином, жінки заробляли на життя та лікування чоловіків.

Насправді це відверта маніпуляція та фейк.

Фотографія зі слідчих дій дійсно правдива. І про мешканку Харкова, яку підозрюють в організації борделю, де перебували понад 100 жінок, – теж факт. А ось про вдів та дружин бійців ЗСУ – цинічна вигадка російської пропаганди, бо нічого такого немає в офіційному повідомленні Нацполіції.

Минулого тижня пресслужба Національної поліції України повідомила, що викрила у Києві 30-річну мешканку Харкова, яку підозрюють в організації будинків розпусти у столиці та кількох містах країни.

Скрин релізу Нацполіції України

Під час обшуків у фігурантів були вилучені елітні автомобілі, готівка у гривнях і доларах США, банківські картки, що використовували для розрахунків із клієнтами, смартфони та сім-картки різних операторів мобільного зв’язку. Організаторку злочинної групи затримали, їй повідомили про підозру у вчиненні сутенерства в складі групи осіб за ч. 2 ст. 303 Кримінального кодексу України.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.