“Влада Куп’янська визнала, що місцеві чекають російську армію” — фейк ворожої пропаганди

На декількох російських пропагандистських телеграм-каналах сьогодні з’явились повідомлення з посиланням на начальника Куп’янської міської військової адміністрації Андрія Беседіна про те, що місцеві мешканці начебто чекають на російську армію.

Звісно, що це фейк та маніпуляція від російської пропаганди.

Насправді, як зазначає “Kharkiv Today”, в етері національного телемарафону Андрій Беседін заявив про те, що понад 700 мешканців Куп’янської громади скористалися обов’язковою евакуацією, а понад 4000 людей офіційно відмовилися від евакуації. Начальник міської військової адміністрації підкреслює, що в громаді залишаються ще понад 400 сімей із дітьми. 

Беседін наголошує, що найчастіше люди аргументують відмову від евакуації небажанням залишати будинки та господарства, а не тим, що чекають на захоплення міста російською армією.

“Аргументи “у мене тут житло, худоба, — це не аргументи. Аргумент один — життя та здоров’я, особливо дітей”, — додав Андрій Беседін.

Пропагандисти продовжують фантазувати, що місто зробило свій вибір на користь рф. Також продовжується розповсюдження фейку про те, що українські військові використовують житлові будинки та мирних громадян як живий щит.

Це повна нісенітниця, тому що навпаки українська влада оголосила обов’язкову евакуацію з Куп’янської, Курилівської, Дворічанської, Петропавлівської, Кіндрашівської громад. Розпочалась вона 9 серпня. Необхідність евакуації пов`язана з посиленням обстрілів цивільних об’єктів у деяких громадах Куп’янського району. Станом на 28 серпня з Куп’янського району евакуювалися півтори тисячі людей. 

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network