“Україна за допомогою Інтерполу мобілізує чоловіків за кордоном” – фейк пропаганди держави-агресора

Учора на декількох інформаційних ресурсах та в Телеграм-каналах російських пропагандистів з’явились повідомлення, що начебто Україна подає в розшук Інтерполу чоловіків, які виїхали з країни, аби повернути їх з Європи і відправити на фронт.

Скрин: телеграм-канал “ХарькоV народный”

Пропагандисти посилаються на начальника слідчого управління ГУНПУ в Харківській області Сергія Болвінова.

Зазначається, що начебто поліція через Інтерпол шукає чоловіків-українців в Європі для повернення їх на територію Харківської області. Також наводяться дані, що в базу міжнародної організації внесено уже 25 чоловіків.

Насправді це фейк та маніпуляція.

Пост Сергія Болвінова щодо співпраці з Інтерполом дійсно був у соцмережах. Але стосується він не звичайних українців у Європі, а саме колаборантів, які співпрацювали з росіянами під час окупації частини Харківської області.

Пост: Фейсбук-сторінка Сергія Болвінова

Керівник слідчого управління Харківщини повідомив, що для колаборантів-утікачів спокійне життя в країнах ЄС добігає кінця, бо розпочалась співпраця з Інтерполом. Болвінов підтвердив інформацію, що не всі колаборанти зі звільнених територій виїхали до росії. У поліції запевняють, що мають безліч прикладів, коли вчорашні фанати рф та її армії переховуються саме в Євросоюзі та ще й скиглять, що постраждали від війни та потребують прихистку і допомоги. 

У пості Болвінова зазначається, що кожного, хто був причетний до співпраці з росіянами під час окупації Харківщини, додають до всеукраїнської бази та передають заявку в Інтерпол. Слідчі повідомляють іноземних колег про те, що це не “жертви війни” або політичні біженці, якими вони намагаються там виглядати, а підозрювані у кримінальних злочинах в Україні. 

До бази Інтерполу вже передали дані на 25-х утікачів. Підстава – повідомлення про підозру в колабораційній діяльності, державній зраді, пособництві державі-агресору.

Як бачимо, в оригіналі поста Болвінова мова про чоловіків-українців в Європі не йде взагалі.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.