У Харкові комунальники віддали більше 10 мільйонів за прибирання сміття в урнах фірмі, яку створили менше трьох тижнів тому

Комунальне підприємство “Комплекс з вивозу побутових відходів” 9 січня уклало договір на 10,57 млн. грн. з ТОВ “Мастерсіті-Проф” щодо збирання бросового сміття, замітання навколо урн, випорожнення урн та заміни пакету для сміття. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

Планується, що послуги будуть надаватись з 10 січня по 30 червня цьього року. Жодного кошторису та сам договір в систему “ProZorro” не завантажували. Тож неможливо зрозуміти, скільки коштує кожна з послуг. Можна лише зробити висновок, що один день збирання бросового сміття, замітання навколо урн, випорожнення урн та заміни пакету для сміття Харкову обходиться в 61,8 тис. грн.

Була використана процедура – “закупівля без використання електронної системи”.

Цікаво, що згідно інформації з порталу “YouControl”, ТОВ “Мастерсіті-Проф” заснували 22 грудня 2022 року, тобто за 18 днів до підписання договору з КП “Комплекс з вивозу побутових відходів”.

Керівником ТОВ “Мастерсіті-Проф” є Валерій Вікторович Лемента, а власницею – Дьома Катерина Геннадіївна.

В листопадігрудні 2022 року від КП “Комплекс з вивозу побутових відходів” на послуги зі збирання бросового сміття, замітання навколо урн, випорожнення урн та заміни пакету для сміття 3,72 млн. грн. отримало ТОВ “Екобуд Кепітал”. Кошториси к минулорічним договорам теж не були опубліковані. Керівником цієї фірми якраз з листопада 2022 року, коли був отриманий підряд за збір сміття, став той же Валерій Вікторович Лемента. Власником ТОВ “Екобуд Кепітал” є Даннера Комерс Корп. з Сейшельських островів, а кінцевим бенефіціарним власником – Дмитро Шманін з міста Бахмут Донеецької області. Раніше кінцевим бенефіарним власником був харків’янин Олександр Златкін, а до нього – Денис Назімов з Запорізької області. Назва фірми раніше теж була не ТОВ “Екобуд Кепітал”, а ТОВ “Дороги України”, а ще раніше – ТОВ “ДАФ-С”.

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.