Парк Горького купує газ у підсанкційного Фірташа, а ХМАПО замовляє ремонти у фірми заступника голови ОДА: аналіз тендерів за тиждень


Звільнення майже всієї території Харківської області від російських окупантів співпало з активізацією закупівель в системі “Прозорро”. За минулий тиждень закупівельники в області уклали угоди на суму понад 120 мільйонів гривень.

Окрім коштовних закупівель для потреб КП “Харківводоканал” активно як в місті, так і в області проводилися ремонтні роботи для ліквідації наслідків обстрілів.

Зокрема, КП “Міськелектротранссервіс” уклав угоду на 35 мільйонів гривень для закупівлі дротів, щоб продовжувати відновлювати роботу електричного транспорту. 

Харківська медична академія післядипломної освіти уклало угоду з ТОВ “Будівельник”, співвласником якого є заступник голови Харківської ВЦА Михайло Харнам. Крім того, компанія заступника очільника області отримує підрядит й від медичного університету.

Також активно замовляли ремонти шкіл у Новобаварському районі міста Харкова.

Мереф’янська міська рада уклала угоду на суму понад 6 мільйонів гривень для ремонту школи. Підрядником став ФОП Колесніков Євгеній Леонідович. До цього він не отримував подібних коштовних контрактів. Він мав кілька дрібних контрактів з Департаментом споживчого ринку Харківської міськради.  

Гроші планують витратити на ремонт системи опалення в ліцеї № 5. 

Також закупівельники активно укладали угоди щодо придбання електроенергії, газу та паливно-мастильних матеріалів.

Найцікавішою вийшла угода, яку уклав КП “Центральний парк культури і відпочинку імені Горького”.

Комунальники уклали договір з ТОВ “Твій газзбут” на суму 1 мільйон гривень. Ця фірма потрапила під санкції РНБО ще у 2021 році.

Як пише видання Галінфо, одним з видів обмежень Рада Національної Безпеки та Оборони передбачила анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності.

Для ведення своєї діяльності ТОВ “Твій Газзбут” користується двома ліцензіями: на постачання електричної енергії споживачу, та на постачання природного газу. Дані ліцензії за даними інформаційної системи YouControl, були видані 03.03.2021 і діють безстроково. Зважаючи на те, що на офіційному сайті ТОВ “Твій Газзбут” продовжується інформування споживачів про можливість укладення договорів на постачання електроенергії та газу, дані ліцензії не були анульовані, або компанія веде свою діяльність з порушенням санкцій накладених РНБО.

“Твій Газзбут” входить до так званої “Груп ДФ” (групи олігарха Дмитра Фірташа на якого наклали санкції). Напрямки діяльності групи – азотний (OSTCHEM), титановий і газовий бізнеси (облгази), в тому числі діяльність у країнах Європи та Азії.

В червні 2022 року видання Захід.нет писало, що абоненти газопостачальних компаній, що працюють під брендом «Твій Газзбут», перейшли до «Нафтогазу», адже низку компаній-операторів газорозподільних систем з групи «РГК» передали в управління держави.

Але КП укладає чомусь без тендеру не пряму угоду з державною структурою, а договір з фірмою Фірташа. 

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.