У Ізюмській міській раді спростували кілька фейків роспропаганди

Російські пропагандисти разом з місцевими колаборантами поширюють фейки щодо обстрілів міста Ізюм в Харківській області.

Про це у Фейсбуці повідомив начальник управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Ізюмської міської ради Максим Стрельник, передає Укрінформ.

“Не маючи реальних військових успіхів на Ізюмському напрямку, російські окупанти почали вести активну інформаційну війну. За останні дні ворог здійснив щонайменше три вкиди ФЕЙКів в різних соцмережах”, – повідомив Стрельник.

Він також показав приклади подібної пропаганди.

За словами Стрельника, російські пропагандисти почали використовувати в своїх матеріалах місцевих колаборнатів, які розповідають, начебто, Збройні Сили України напочатку березня обстрілювали місто ракетами «Точка-У».

Зокрема, серед тих,хто допомагає у поширенні фейків, є Владислав Соколов. Раніше ХАЦ писав, що його позиціонують як керівника міста від окупаційної влади. Для Соколова прокуратура підготувала підозру у державній зраді.

“Місцеві колаборанти настільки хотіли вислужитися перед своїми господарями, що навіть забули про те, як росіяни самі повідомляли про бомбардування Ізюма і успішне знищення, начебто, величезних складів з боєприпасами в місті”, – розповів Стрельник.

Серед інших фейків: військовий “ЛДНР” розповідає, що ЗСУ, начебто, зруйнували готель із спортзалом в Ізюмі.

За словами стрельника, по-перше, це будівля Ізюмського ліцею №4 і про це знають всі місцеві мешканця, а готелю там ніколи не було. А туристичні комплекси знаходяться зовсім поруч і побачивши, напевно, вказівники, цей пропагандист прийшов до висновку, що це і є готель. Навіть очевидно дитяча спортивна зала йому нічого не підказала.

А, по-друге, на супутникових знімках зроблених в середині березня видно вже зруйнований навчальний заклад і величезну воронку від російської авіабомби.

Тож пропагандист двічі збрехав, вперше коли назвав ліцей готелем і вдруге коли сказав, що його знищила українська армія. Хоча насправді це зробили російські окупанти.

Щодо третього фейку, то, за словами співробітника мерії, мова йде про телефонний запис розмови якогось командувача рф з Ізюмськи міським головою Валерієм Марченком.

“Цей запис складається з різних частин двох дзвінків і змонтований він таким чином, що відповіді на питання вирізані з інших частин діалогу. Тому не вдаючись до подробиць, повідомлю ще раз суть бесіди мера з російськими окупантами, які погрожували зрівняти наше місто з землею.

Отже, ворог використовує примітивні методи дезінформації, які іноді навіть немає сенсу спростовувати, оскільки ми, місцеві мешканці, знаємо правду про події в Ізюмі і ніколи не повіримо в їхню брехню про удари ЗСУ «Точками-У» по центру міста в березні і зруйновані «Готелі із спортзалами»”, – розповів Стрельник.

Також нагадаємо, що на початку березня в результаті обстрілів російських окупантиів в місті Ізюм обвилилися кілька багатоповверхівок. Пізніше під завалами знайшли десятки загиблих.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.