17 вересня російські пропагандистські ЗМІ та пабліки в соц.мережах, з посиланням на Віталія Ганчева (голова так званої військово-цивільної адміністрації Харківської області, який після звільнення Куп’янська, втік до Бєлгорода), повідомили, що начебто Збройні сили України затримали у Купянську семеро громадян Шрі-Ланки та вивезли їх у невідомому напрямку.

«З огляду на всі відомі способи роботи українських спецслужб, ми не виключаємо провокацій щодо військово-цивільної адміністрації Харківської області та Російської Федерації», — зазначив Ганчев. На його думку, іноземців з великою ймовірністю використовують «для фабрикації чергових фейків, свідчень за аналогією з Бучею та Ізюмом».

Але як виявилось на наступний день – це фейк кремлівської пропаганди, який українські правоохоронні органи спростували.

Як стало відомо правоохоронцям, 7 громадян Шрі-Ланки віком від 20 до 40 років приїхали до України приблизно за три тижні до повномасштабного вторгнення росії. Частина з них приїхала на навчання в Куп’янському медичному коледжі, частина – працювати. Вони орендували будинок у Куп’янську.

Сьогодні прокуратура Харківської області повідомила, що рятуючись від окупації, семеро громадян Шрі-Ланки пішки пішли до Харкова, проте по дорозі їх затримали російські військові. Окупанти відвезли іноземців до агрегатного заводу у м. Вовчанськ, де розмістили їх у камери та утримували протягом 4 місяців. Весь цей час російські окупанти знущались над людьми: виривали їм нігті, піддавали фізичному та психологічному насиллю.

Ще вчора начальник слідчого управління Главного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов повідомив, що 7 громадян Шрі-Ланки на першому ж блокпосту армії рф затримали, зв’язали їм руки, вдягли мішки на голову та відвезли до імпровізованої в’язниці у Вовчанську.

Як, повідомляє “Суспільне.Харків”, там шрі-ланкійців тримали у нелюдяних умовах, змушували працювати прибиральниками. Жінку тримали в карцері два місяці. Двом з них відривали нігті, одного били дверима по голові. Так як рашисти не спілкуються англійською, то іноземці так і не зрозуміли, що взагалі росіяни від них хотіли, і за що їх катували. Єдине, що вони зрозуміли – росіяни під час тортур казали “money”.

Після деокупації Вовчанську іноземці знову вирішили піти до Харкова пішки – і по дорозі їх зустрів охоронець готелю, який приютив та повідомив про це українській поліції.

Слідче управління наразі проводить слідчі дії, допитує їх в якості потерпілих, та встановлює усі деталі. Вже є зв’язок з посольством Шрі-Ланки, а усім іноземцям поліцією забезпечено безпеку та належні умови для проживання.