Чиновники на Харківщині спростували фейк, який вигадали військові окупантів

Борівська селищна рада спростовує фейк, який розміщений у російських ЗМІ, щодо можливого розміщення українських військ у школі на території селища.

Про це стало відомо з посилання селищної ради.

“Начальник Національного управління обороною рф михайло мізінцев заявив, що бійці нацбатальйону «Азов» тримають у заручниках дітей та мирних жителів у підвалі школи, розташованій у селищі Борова під Харковом. За його словами, у дитячому садку «Берізка» українські солдати обладнали казарми, розмістивши військову техніку на прилеглій території”, – йшлося у повідомленні пропагандистів.

“Вчора на провідних російських інформаційних ресурсах з’явилася інформація від російського міністерства оборони про те, що нібито у смт Борова Харківської області українські військові, у тому числі полк «Азов», насильно утримують мирних мешканців, жінок та дітей у підвалах школи та дитячого садка «Берізка». Це при тому, що з 13 квітня Борова повністю окупована рашистами, а у приміщенні дитсадка і школи періодично «квартируються» їхні військові. Раніше ми повідомляли про те, який безлад залишили вони там після свого перебування”, – йдеться у повідомленні селищної ради.


ХАЦ відмічає, що мізінцев постійно вкидує подібні фейки. Раніше міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко спростував фейк російських пропагандистів про розміщення у будівлях обласного дитячого туберкульозного санаторію та загальноосвітньої школи-інтернату №2 вогневих позицій.

Це теж був фейк від мізінцева.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.