Суд надав можливість вийти під заставу фермерці, яка під час окупації Харківщини вивезла до рф українське зерно на 13 мільйонів

Суд застосував відносно уродженки с. Стецьківка (колишній Великобурлуцький район) запобіжний захід у виді тримання під вартою до 28 вересня включно, з можливістю внести заставу в сумі 1,88 млн грн. Про це стало відомо з ухвали Червонозаводського райсуду міста Харкова від 1 серпня.

В ухвалі йдеться про директорку та власницю фермерського господарства “Зевс-Д” села Андріївка (колишній Великобурлуцький район).

За даними порталу “YouControl”, директором та співвласницею у цьому господарстві на 24 лютого 2022 року була Зінаїда Глущенко. Саме їй обрали запобіжний захід.

Фото Глущенко – evocation.info

Нагадаємо, що вчора Управління СБУ в Харківській області та прокуратура повідомили про те, що на той момент директорка цього фермерського господарства, яке спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових і олійних культур, розведенні худоби та встановленні столярних виробів, у липні минулого року, під час окупації смт. Великий Бурлук організувала збір українського врожаю, який у подальшому було вивезено до бєлгородської області рф і проданий місцевим агрохолдингам.

За даними слідства, у липні-серпні минулого року на її господарстві зібрали понад 2 тис. тонн врожаю на загальну суму близько 13 млн грн.

При цьому частину одержаного «прибутку» вона перерахувала до бюджету країни-агресора у вигляді «податків».

Для цього Глущенко переоформила 2 вересня минулого року фермерське господарство відповідно до російського законодавства.

Глущенко повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Слідча просила застосувати відносно Глущенко запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, без права внесення застави. Прокуратура в судовому засіданні підтримала клопотання слідчої.

Глущенко в судовому засіданні вказала, що у неї була можливість покинути окуповану територію, однак вона вирішила залишитись. За час окупації вона здійснювала догляд за господарством. До неї звернулись представники окупаційної влади, які вказали, що якщо вона не здійснить перереєстрацію господарства у налоговому органі, вказане підприємство у неї заберуть. Побоючись втратити господарство, вона погодилась на вказану пропозицію та здійснила перереєстрацію фермерського господарства «Зевс-Д». Просила не обирати їй запобіжний захід у виді тримання під вартою. 

Як встановив суд, 74-річна Глущенко є особою похилого віку, проживає з чоловіком 1944 року народження, є ветераном праці, має ряд захворювань, серед яких рак (є онкохворою), діабет 2-го ступеня, атеросклеротичний кардіосклероз, артеросклероз аорти, гіпертонічна хвороба 2 ступеня, за місцем проживання характеризується позитивно, у березні 2023 року отримала подяку командира військової частини, у вересні та жовтні 2022 року передала на потреби військових частин Збройних Сил України два транспортних засоби.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про необхідність визначення альтернативного запобіжного заходу у виді застави.

#хац_контроль