ХАЦ ідентифікував депутатку з Великого Бурлука від ОПЗЖ, яку суд відправив під варту за підозрою в колабораціонізмі

Суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 27 травня щодо депутатки Великобурлуцької селищної ради від забороненої нині політичної партії “ОПЗЖ”. Про це стало відомо з ухвали Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 30 березня.

За інформацією Харківського антикорупційного центру мова йде про уродженку Курської області росії Валентину Сергіївну Іванову. Це стало відомо з порталу “Судова влада”.

Фото СБУ – затримання Іванової

На ухвалу суду про запобіжний захід Івановій подана апеляційна скарга. Судове засідання в Дніпровському апеляційному суді відбудеться 25 квітня, о 12:00.

Депутаткою Великобурлуцької селищної ради Іванова стала в 2020 році. За інформацією ХАЦ, Іванова до цього мінімум з 2006 по 2020 роки була головою Шипуватської сільської ради (в минулому Великобурлуцький район, зараз Куп’янський). До сільради входили 5 сіл та 1 селище – селище Шипувате та села – Шипувате, Веселе, Середній Бурлук, Нестерівка та Шляхове.

Іванова – 1955 року народження. В 2010 році при балотуванні на голову сільської ради вказувала, що є членом “Партії регіонів”.

В грудні 2016 року Харківська обласна рада нагородила Іванову Грамотою облради за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток регіону та з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Іванова підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 КК України.

З ухвали суду стало відомо, що в кінці серпня 2022 року, Іванова, перебуваючи на території на той момент тимчасово окупованого смт. Великий Бурлук Куп`янського району, вступила у контакт з представниками збройних формувань рф, добровільно зайняла посаду «виконуючої обов`язки помічника начальника управління (сільський) Великобурлуцького територіального управління Тимчасової цивільної адміністрації Куп`янського району».

Іванова виконувала завдання та обов`язки на посаді «в.о. помічника гауляйтера Великого Бурлука» на окупованій території с. Шипувате, а також приймала участь у “нарадах” окупаційної влади та проводила збори місцевих мешканців.

Після деокупації Великого Бурлука, с. Шипувате, Іванова залишилася у селі, сподіваючись уникнути покарання.

Нагадаємо, що спочатку у Великому Бурлуку, на почаку червня минулого року, гауляйтером став Євген Юнаков, юрист з Вільхуватьської сільради. Як повідомляє “Kharkiv Today”, на початку липня його автомобіль підірвали, внаслідок чого він загинув.

Після Юнакова новим головою окупаційної адміністрації у Великому Бурлуку став Олександр Ковбаса, колишній очільник місцевого водоканалу.

Олександра Ковбасу підозрюють в тому числі в тому, що той допомагав окупантам вивозити українське зерно в росію.

#хац_контроль