Вироком суду визнана винуватою депутатку Шевченківської селищної ради Харківської області у колабораційній діяльності та призначив їй покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Диканського райсуду Полтавської області вд 16 березня.
Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру мова йде про Шелюг Надію Іванівну.
ХАЦ ще в червні минулого року опублікував матеріал про пособників російських окупантів в Шевченковому, в якому в тому числі мова йшла і про Надію Шелюг.
Шелюг не тільки є депутаткою, а й секретарка Шевченківської селищної ради. Обралася до ради Шелюг від партії “Блок Світличної Разом!”.
До цього вона працювала редакторкою радіомовлення Шевченківщини, а також намагалася стати депутаткою Куп’янської районної ради.
Шелюг обвинувачувалася у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України.
Як стало відомо з вироку суду, уродженка смт. Шевченкове Надія Шелюг добровільно надала згоду представникам збройних сил російської федерації та так званій “военно-гражданской администрации Купянского района” на призначення на посаду так званої “исполняющей обязанности помощника территориального управления Шевченковского территориального управления Временной гражданской администрацией Купянского района” при окупаційній адміністрації держави-агресора. Шелюг погодилась бути помічницею гауляйтера Шевченкового Андрія Стрижко, який пісдя вдалого контрнаступу ЗСУ у вересні на Харківщині, збіжав до росії.
Шелюг з початку червня по 6 вересня 2022 року виконувала такі свої функціональні обов`язки: збір необхідних документів у частині складання списків мешканців смт Шевченкове для подальшого отримання ними грошових виплат від російської федерації у розмірі 10 000 рублів, використання списків різних верств населення громади у своїй службовій діяльності, надання консультації з соціальних питань місцевим мешканцям, організація та видача так званої “гуманітарної допомоги” від росії населенню, проведення роботи серед працівників навчальних закладів громади у частині необхідності співпраці із представниками окупаційної влади.
На думку слідчих, Шелюг зайнала “посаду”, яка не пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Шелюг подала до суду заяву, в якій визнала свою вину.