Став відомий вирок, який отримала колишня сільська голова в Куп’янському районі за співпрацю з росіянами

Суд визнав винною уродженку с. Новомиколаївка Шевченківської громади Куп’янського району у співпраці з росіянами та призначив їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах влади та місцевому самоврядуванні на строк 10 років з конфіскацією частини належного їй на праві власності майна за виключенням житла. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова.

Як стало відомо з порталу “Судова влада”, мова йде про 62-річну Благу Ольгу Євгенівну. Ця особа більше 10 років була головою Петрівської сільської ради (колишнього Шевченківського району, зараз входить в Шевченківську територіальну громаду). В цю сільську раду входило три села – Петрівка, Горожанівка та Іванівка. До того як стати головою сільської ради, Блага працювала секретарем цієї ради.

Фото Благої – evocation.info

Справу Благої передали до суду за фактом кримінального проступку (ч.2 ст. 111-1 КК України) – добровільне зайняття посади, не пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території Харківської області, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Благу затримали 12 вересня минулого року. До 9 грудня Блага була під вартою без права внесення застави. 8 грудня Київський районний суд міста Харкова дозволив Благій вийти з-під варти, заплативши суму застави у розмірі 124050 грн. І вже 9 грудня Блага вийшла з-під варти.

Фото Благої з її сторінки в Instagram

При затриманні Благої, їй повідомили про підозру  підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України – добровільне зайняття посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окуповані території. А вже при передачі справи до суду – відбулась перекваліфікація на більш легку ч. 2 ст.111-1 КК України.

Як стало відомо з вироку суду, слідство встановило, що Блага 27 червня 2022 року отримала пропозицію від Віти Стрижко, яка займала так звану посаду “виконуючого обов`язки помічника начальника управління Шевченківського територіального управління військової цивільної адміністрації Куп`янського району” та була дружиною гауляйтера Шевченкового Андрія Стрижка, на зайняття так званої посади “виконуючого обов`язки помічника начальника управління Шевченківського територіального управління військової цивільної адміністрації Куп`янського району”, на що Блага надала добровільну згоду.

Після цього, Блага за погодженням з окупаційною адміністрацією, здійснювала заходи, направлені на збір даних мешканців підзвітних їй сіл, а саме в Петрівську громаду входило 3 села: с. Петрівка, с. Горожанівка і с. Іванівка. Колаборантка проводила збір даних з метою надання так званої “гуманітарної допомоги” від окупаційної влади мешканцям підзвітних їй сіл та передачі списків із мешканців села на отримання грошової допомоги у розмірі 10 000 рублів від окупаційної влади, вказані списки передавала до так званого пенсійного фонду окупаційної влади. Приблизно 17 серпня Блага організовувала нараду мешканців села для вирішення питання щодо подальшої роботи освітніх закладів у с. Петрівка.

Суд також повернув Благій раніше арештований мобільний телефон Samsung galaxy A10s та ноутбук Lenovo model 80go.

Нагадаємо, що в квітні цього року суд визнав винною головну спеціалістку інформаційного відділу (друкарку) Шевченківської селищної ради Віту Стрижко у колабораційній діяльності та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років.

Також суд визнав винуватою помічницю Благої під час окупації, Комбарову Ірину Іванівну, яка займала так звану посаду «исполняющей обязанности хозяйственного работника (в подчинении помощника начальника тер.управления) отдела административно-хозяйственного обеспечения Шевченковского территориального управления военной гражданской администрации Купянского района» при окупаційній адміністрації держави-агресора, та призначив їй покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах влади та місцевому самоврядуванні на строк 11 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Орджонікідзевського районного суду міста Харкова.

Як стало відомо з вироку суду, Комбарова з 27 червня по 6 вересня 2022 року була призначена на так звану посаду, де виконувала функціональні обов`язки у частині збору необхідних документів на місцевих жителів для подальшого оформлення матеріальної допомоги в розмірі 10 000 рублів та так званої “гуманітарної допомоги” від російської федерації.

Ірина Комбарова в 2010 році була обрана депутатом від “Партії регіонів” до Петрівської сільської ради. На той момент вказувала , що працює головним бухгалтером в цій раді.

#хац_контроль