Став відомий вирок “директору” підприємства, яке окупаційна влада створила на Харківщині для крадіжок зерна

Суд визнав винним у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору так званого директора підприємства “государственное предприятие “Продовольственные ресурсы” та призначив йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 11 років із конфіскацією всього майна. Про це стало відомо з вироку Червонозаводського райсуда Харкова від 18 липня.

Як удалось з’ясувати ХАЦу з порталу “Судова влада”, мова йде про Коломійцева Олександра Олександровича. Коломійцев є уродженцем Куп`янська, до повномасштабного російського вторгнення в Україну працював головним інженером ТОВ “Куп`янський комбінат хлібопродуктів”.

Фото Коломійцева – телеграм-канал “+MARAZM+”

Для вивозу українського зерна на тимчасово окупованій території Харківщини росіяни створили так зване “государственное предприятие “Продовольственные ресурсы”, що підпорядковувалось установі, яку очолив голова незаконно створеної “військово-цивільної адміністрації Харківської області” держави-окупанта Віталій Ганчев. 

Структуру для крадіжок української пшениці зробили на базі ТОВ “Куп`янський комбінат хлібопродуктів”. На початку серпня 2022 року окупаційна влада призначила керівником свого підприємства колишнього головного інженера “ККХП” Олександра Коломійцева, який, за даними слідства, погодився співпрацювати з представниками держави-агресора. Це була не перша його робота на ворога: з вироку суду відомо, що Коломійцев у середині травня 2022-го був призначений “полицейским взвода патрульной службы управления внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области”.

Як установило слідство, Коломійцев здійснив реєстрацію “Продовольственных ресурсов” у податковому окупаційному органі, в результаті чого вказане підприємство отримало зобов`язання щодо сплати податку на прибуток у казну держави-агресора та її окупаційних органів.

У середині серпня він уклав від імені т. зв. “государственное предприятие “Продовольственные ресурсы” договір із “государственным предприятиям “Купянская железная дорога” окупаційної влади щодо подачі залізничних вагонів для вивезення пшениці на територію країни-агресора.

Рахунки “государственного предприятия “Продовольственные ресурсы” були відкриті в банківській установі у Південній Осетії – “Международный расчетный банк”. Це фінансова установа, створена для роботи на окупованих територіях. У росії “МРБ” не працює.

Під час слідства правоохоронці зафіксували факт вивезення зерна на територію країни-окупанта у серпні 2022 року. Мова йде про збіжжя, що належало ТОВ “Куп`янський комбінат хлібопродуктів”. Слідчі з`ясували, що 17 серпня 2022 року представники “Продовольственных ресурсов” безкоштовно передали представнику російського підприємства ТОВ “Гелиос Плюс” пшеницю врожаю 2021 року.

Коломійцев у судовому засіданні свою провину визнав повністю.

Варто пригадати, що в січні 2023 року російська пропаганда вдалась до маніпуляції щодо затримання Коломійцева. У мережі поширювали інформацію про те, що колишнього головного інженера Купʼянського комбінату хлібопродуктів нібито ув’язнять, бо він випікав хліб в окупації. Нібито хліб у нього купували і російські військові, а за те, що випікав хліб в окупації, “в Україні його чекають переслідування та кримінальна відповідальність”. Звісно, це маніпуляція. Коломійцев отримав покарання, бо співпрацював з окупаційною владою та допомагав вивозити українське зерно до рф.

Більш детально про схеми, російські фірми та колаборантів, які причетні до крадіжки українського зерна під час окупації, можна прочитати в розслідуванні ХАЦ, яке було опубліковане в квітні цього року.

Трохи раніше, у грудні 2022 року, ХАЦ опублікував матеріал про колаборантів та російські фірми, які під час окупації вкрали агропродукцію з елеваторів у Великобурлуцькому та Вовчанському районах.

А вже в травні цього року був опублікований матеріал про три російські фірми, які купували крадену агропродукцію на Харківщині.

#хац_контроль