Суд визнав винною (ч. 3, ч. 5, ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) жінку, яка в часи окупації займала посаду “заместителя начальника” у так званому “отделе образования ВГА Купянского района Харьковской области”, та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, з позбавлення права займати керівні посади у закладах освіти строком на 15 років, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку суду.

За даними ХАЦ, мова йде про Тетяну Книш. Вона перебуває під варту з 1 лютого 2023 року.

У релізі прокуратури зазначалося, що Книш допомагала окупантам на Куп’янщині  впроваджувати освіту за стандартами рф (надавала вказівки на використання російських підручників та посібників, а також методичних та консультаційних матеріалів) та організовувала виїзд вчителів до країни-агресора для проходження так званих “перекваліфікації” та “переатестації”.

Фото затримання Книш – Управління СБУ у Харківській області

Фото Тетяни Книш – ХАЦ

У суді під час обрання запобіжного заходу Книш заявила, що погодилась на співпрацю з представниками держави-агресора та зайняти “посаду” у незаконному органі лише через загрози життю її дитині.

На початку 2023 року Книш звернулася до суду, аби стягнути нараховану, але невиплачену заробітну плату з Петропавлівської сільської військової адміністрації Куп`янського району, але суд відмовив у видачі цього судового наказу. 

За даними слідства, Книш добровільно стала “заместителем начальника” у так званому “отделе образования ВГА Купянского района Харьковской области”. Жінка проводила наради з колективом, погоджувала прийом нових співробітників у відділ, визначала розмір заробітної плати та підписувала відповідні документи. 

Ще 29 червня 2022 року Харківський антикорупційний центр повідомив, що Книш погодилась співпрацювати з окупантами Тоді вийшов матеріал про поїздку освітян Куп’янщини на чолі з колишнім вже керівником відділу освіти міськради Романом Долгіним до так званої “луганської народної республіки”.

Окрім Долгіна, до делегації увійшли Тетяна Книш, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольга Молчанова та директорка Куп’янського закладу дошкільної освіти (центр розвитку дитини) Людмила Швайка. 

Фото складу делегації

Освітяни-колаборанти поїхали до т. зв. “міністерства освіти лнр” за російськими наративами, зокрема, вони тоді отримали екземпляри розробленої у т. зв. “лнр” програми дошкільної освіти та обговорили включення до навчальних програм для дошкільників Куп’янщини пропагандистських розділів “Мое отечество” та “Правовое воспитание”. 

Раніше Книш була керівницею відділу освіти, культури, молоді та спорту Петропавлівської сільської ОТГ Куп’янського району.

Більше про освіту на Харківщині в окупації можна прочитати в матеріалі ХАЦ – “Наше діло – вчити дітей, і не звертати уваги на те що відбувається” – освіта на Харківщині під час окупації.

#хац_контроль