Суд відмовився відсторонити з посади київську учительку, яку підозрюють у співпраці з росіянами на Харківщині

Солом’янський районний суд міста Києва відмовився відсторонити колишню директорку куп’янського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ольгу Молчанову від посади вчителя інформатики та математики у київській спеціалізованій школи №129. Про це стало відомо з ухвали суду.

Молчанова до початку повномасштабного вторгнення рф очолювала Центр професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради. 

Наприкінці червня 2022 року ХАЦ повідомляв, що Молчанова була у складі делегації куп’янських освітян, які поїхали до т. зв. “міністерства освіти лнр” за російськими наративами, зокрема вони отримали тоді екземпляри “програми дошкільної освіти”.

Молчанова на фото – друга зліва

З липня 2022 року Молчанова продовжила керувати захопленою на той час освітньою установою. Вона займалась розробкою кремлівських “методичок” для учителів місцевих шкіл, де вимагала від педагогів повністю перейти на російські “стандарти” освіти. Також освітянка займалась перекваліфікацією педагогічних працівників Куп`янського району за освітніми стандартами рф та формувала списки педпрацівників для проведення навчання за освітніми стандартами рф у місті Курськ.

Під час деокупації Куп’янська Молчанова переїхала до Києва, де оформила статус внутрішньо переміщеної особи. Згодом вона влаштувалася вчителькою інформатики та математики до спеціалізованої школи №129 міста Києва з поглибленим вивченням англійської мови.

Молчановій повідомили про підозру в колабораційний діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Суд 4 червня застосував відносно Молчанової запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, до 2 серпня, з можливістю внести заставу у розмірі 242 240 грн. Уранці 5 червня заставу внесли.

Старша слідча СБУ України у Києві та Київській області звернулася також до суду з клопотанням про відсторонення Молчанової від посади вчителя інформатики та математики у київській школі строком на два місяці.

У судових засіданнях Молчанова не визнала вину та зазначає, що ніколи не підтримувала країну-агресора, не надавала згоду на займання будь-якої посади в окупаційній владі Куп`янська, не здійснювала пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню агресії проти України, не проводила дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

Суддя зазначив, що прокурор не довів наявність достатніх підстав вважати, що відсторонення Молчанової необхідне для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання її протиправній поведінці. Також, на думку суду, прокурор не обґрунтував, яким чином Молчанова, перебуваючи на посаді вчителя інформатики та математики школи №129, може знищити чи підробити речі і документи, що мають значення для досудового розслідування.

#хац_контроль