Як російські пропагандисти поширюють маніпуляцію про затримання головного інженера Купʼянського комбінату хлібопродуктів

Російська пропагандисти намагаються поширювати маніпуляції про рроботу українських правоохоронців на деокупованих територіях.

Приклад подібної маніпуляції виявили фактчекери VoxCheck.

Зокрема, що у мережі поширюють інформацію про те, що колишнього головного інженера Купʼянського комбінату хлібопродуктів нібито ув’язнять, бо він випікав хліб в окупації. Мовляв, у нього хліб купували і російські військові, а за те, що випікав хліб в окупації, тепер в Україні його чекають переслідування та кримінальна відповідальність.

Однак це — маніпуляція. Чоловіку загрожує покарання, бо він співпрацював з окупаційною владою та допомагав вивозити українське зерно в рф.

10 січня в Офісі Генерального прокурора повідомили, що викрили чоловіка, який допомагав вивозити українське зерно на територію рф. Головний інженер комбінату хлібопродуктів у Куп‘янську під час окупації міста погодився на співпрацю з окупантами, став директором підприємства, яке створила окупаційна влада на території хлібокомбінату. 

“Харківський антикорупційний центр” знайшов у судовому реєстрі ухвалу, яка стосується цієї справи.

Ось кілька тезисів.

“ Підозрюваний, перебуваючи за місцем проживання головного бухгалтера вказаного підприємства, здійснив дії, направлені на примусове заволодіння статутними документами, особовими справами найманих працівників, печатками та бланками складських квитанцій ТОВ «Куп`янський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 32200272), з метою їх подальшого використання для незаконного зайняття керівної посади у зазначеному підприємстві та передачі представникам держави-агресора РФ матеріальних ресурсів, які були на його зберіганні”.

Або: наказом т.зв. «главы военно-гражданской администрации Харьковской области» призначений на посаду директора у т.зв. новоствореному окупаційною адміністрацією підприємстві «Государственное предприятие «Продовольственные ресурсы», яке створювалось на базі ТОВ «Куп`янський комбінат хлібопродуктів»

“Підозрюваним відкрито розрахунковий рахунок у валюті рф в т.зв. Филиале № 5 Коммерческого Банка «Международный Расчетный Банк» (Общество с ограниченной ответственностью Республика Южная Осетия)”.

“Заключив від імені т.зв. «Государственное предприятие «Продовольственные ресурсы» договір з т.зв. «Государственным предприятиям «Купянская железная дорога» на подачу залізничних вагонів для здійснення вивезення матеріальних ресурсів у формі сільськогосподарських культур з складських приміщень та елеватора ТОВ «Куп`янський комбінат хлібопродуктів» (код ЄДРПОУ 32200272) та його філій на територію країни-агресора рф”.

Після чого, зерно вивезли на територію рф. 

Отже, чоловіку загрожує покарання не за те, що він випікав хліб на окупованих територіях, а за те, що співпрацював з окупаційною владою, зокрема допомагав вивозити українське зерно в рф.