Стали відомі ще три російських підприємства, які купували крадену агропродукцію на Харківщині

ООО “Агро Ресурс” з міста Валуйки, ИП Калиничев Роман Викторович з міста Олексіївка та “Агротрейд” також з міста Олексіївка Білгородської області – це ще три підприємства з росії, які купували крадене зерно на Харківщині.

Мова йде про період 2022 року, коли значна частина Харківської області була окупована. Про це стало відомо з тексту підозри мешканці Куп’янського району на сайті Офісу Генпрокурора України.

Управління СБУ у Харківській області на початку травня повідомило про підозру у пособництві державі-агресору мешканці Ківшарівки Куп’янського району Орловій Юлії Олександрівни.

Ця жінка до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну працювала на посаді лаборанта ТОВ “Куп’янськ Агро”, основним видом діяльності якого було – “складське господарство”. Власниками цього ТОВ є Наталя Мурза та Тетяна Павлова, а керівником – Микола Мартинов.

За даними правоохоронців,  ТОВ “Куп’янськ Агро” припинило свою діяльність 24 березня минулого року. Але, як вважають слідчі,  під час окупації Юлія Орлова добровільно, за погодження з окупаційною адміністрацією рф, зайняла так звану посаду “директора” в перейменованому в ООО “Купянск Агро”, для організації передачі сільськогосподарських культур, які залишились на складах підприємства, державі-агресору.

За свою роботу “директора” Орлова мала оклад – 16050 рос.рублів. 

В липні 2022 року Орлова отримала від окупаційної влади патент на ведення господарської діяльності, що зобов’язало її сплачувати “податки” росіянам.

25 липня з елеватора вивезли  51,08 тонн пшениці в місто Валуйки російської федерації на базу ООО “Агро Ресурс”.

Власниками ООО “Агро Ресурс” є Сєргєй Половченко, Олєг Літвінцев та Сергєй Попов. Один зі співвласників фірми – Сєргєй Попов є депутатом Білгородської обласної думи від партії влади “єдина росія”. 

Літвінцев Олег в 2018 році також від партії “єдина росія” балотувався до ради депутатів Валуйського міського округу, але не був обраний.

Сєргєй Половченко є також керівником кооперативу “Агро-Гильдия”. На його сторінці у Facebook  можна знайти перепости з українськими піснями та молитвами, але це не завадило фірмі, де він є співвласником, купувати крадену агропродукцію.

Ще цікаво, що вказаний контактний телефон та мейл фірми “Агро Ресурс” співпадають з контактами фірми “Аква Терм”, яку очолює ще один депутат – Сєргєй Меркулов. Він є членом ради депутатів Валуйського муніципального округу. 

8 серпня з елеватора ТОВ “Куп’янськ Агро” було вивезено 71,28 тонн пшениці в селище Чернянка російської федерації на базу ИП Калиничев Роман Викторович. Орлова за організацію цієї поставки отримала 356 400 рос.рублів.

15 серпня з елеватора вивезли ще 23,12 тонн пшениці та 49,44 тонн кукурудзи на базу Калінічева.

Цікаво, що в основному Калінічев спеціалізується на продажу сонячника та олії. Але в даному випадку купував й зерно.

22 серпня з елеватора ТОВ “Куп’янськ Агро” вивезли 45,82 тонн пшениці в місто на базу ООО “Агротрейд”, за що Орлова отримала 565 370 рос.рублів.

25 серпня Орлова перерахувала на рахунок окупаційної адміністрації (так званої “військово цивільної адміністрації Харківської області”) 18 990 рос.рублів у виді так званого “податку з обороту на реалізацію агропродукції”.

“Агротрейд” з Олексіївки заснували лише 12 липня 2022 року. Директором та власником є Олександр Алфімцев. Алфімцев також записаний засновником ООО “Агротрейд+”, яке створене у вересні 2022 року. В обох фірмах зазначена як основна діяльність – оптова торгівля зерном.

Цікаво, що в російській декларації відповідності вказано, що “Агротрейд” подало на декларування сонячник 2021 року. При чому вказано, що підприємство є виробником, хоча в 2021 році навіть не існувало. Дохід компанії за 2022 рік склав понад 26 млн росрублів, дохід другої компанії – понад 40 млн росрублів.

Директором “Агротрейд+” є Алєксєй Кучмістий. Він є власником двох логістичних компаній, які займаються міжнародними перевезеннями сільгоспродукції – ТОВ “Адмирал Север” і ТОВ “ТК Триоль”. В останній директором є Артем Холоділов, який в свою чергу має відношення ще до кількох підприємств. Так його фірма “Булат”, яка зареєстрована в тій ж будівлі, що й “Агротрейди”, торгує зерном та отримує декларації відповідності на зерно, яке вивезли з тимчасово окупованої територій Луганської області. 

Більш детально про схеми, російські фірми та колаборантів, які причетні до крадіжки українського зерна під час окупації можна прочитати в розслідуванні ХАЦ, яке було опубліковане минулого місяця.

Ще раніше, в грудні минулого року, ХАЦ опублікував матеріал про колаборантів та російські фірми, які під час окупації вкрали агропродукцію з елеваторів в колишніх Великобурлуцькому та Вовчанському районах.

#ХАЦ_контроль

Євген Лісічкін, Павло Новик.